سطح بندی کاربران (لول بندی)

سطح بندی کاربران (لول بندی)

در لینگوگیم تمام کاربران دارای سطح هستند که همیشه در کنار اسم اون ها مشخص است و نشون میده اون کاربر چقدر قوی و حتی قدیمی تر است. جهت آشنایی با نحوه سطح بندی کاربران این مقاله رو بخونید.

اپلیکیشن لینگوگیم - بازی آموزش زبان انگلیسی علاوه بر اینکه آموزش و یادگیری زبان رو پوشش میده، با ایجاد هیجان و رقابت بین کاربران باعث میشه که این آموزش ها جذاب باشه و کاربر از یادگیری زبان خسته نشه. یکی از دلایلی که باعث ایجاد رقابت بین کاربران میشه، سطح بندی کاربران است. در ادامه این مقاله بیشتر درباره نحوه سطح بندی کاربران در لینگوگیم آشنا میشیم.

سطح بندی کاربران چیست؟

یکی از راه های ایجاد وجه تمایز بین کاربران، رتبه بندی آن ها است. راه های مختلفی برای رتبه بندی کاربران وجود دارد. یکی از این راه ها می تواند رتبه بندی بر اساس امتیاز باشد که در بسیاری از موضوعات و پلتفرم ها از این مورد استفاده می شود. اما مشکلی که این روش دارد این است که نمی توان کاربرانی که تقریبا در یک درجه هستند رو مشخص کرد. به همین منظور لینگوگیم با استفاده از امتیاز کاربران و یک فرمولی که خود آن را طراحی کرده است کاربران رو سطح بندی می کند.

سطح بندی کاربران به این معنی است که افرادی که در یک بازه خاصی از امتیاز هستند همگی در یک سطح قرار می گیرند. البته مقدار تفاوت بین آن ها نیز مشخص است. همچنین سطح بندی کاربران باعث می شود که راحت تر سطح اون ها رو به خاطر بسپارید، در حالی که اگر بخواهید بر اساس فقط امتیاز به کاربران توجه کنید، این کار خیلی سختی می شود.

سطح بندی کاربران باعث می شود که وضعیت کلی آن ها از میزان یادگیری و تسلطشان نیز به دست بیاید. در واقع شما با دیدن سطح هر کاربر به راحتی میتونید تا حدودی حدس بزنید که کاربران مورد نظر تا چه حدی مسلط است و در چه درجه ای قرار دارد.

نحوه سطح بندی کاربران در لینگوگیم

همان طور که می دانید لینگوگیم آموزش و یادگیری زبان رو از طریق بازی و سرگرمی انجام می دهد. وقتی شما در یک بازی شرکت می کنید در نهایت از آن بازی امتیازی دریافت می کنید. این امتیازات شما در فضای ابری لینگوگیم ذخیره می شوند و هر بار که امتیاز جدید میگیرید، به امتیاز قبلی شما افزوده خواهد شد. بر اساس این امتیازات و فرمولی که لینگوگیم برای خود طراحی کرده است، سطح کاربر محاسبه می شود.

بنابراین هرچه بیشتر در بازی ها امتیاز به دست آورید، سطح شما بیشتر می شود. برای اینکه بدانید چگونه می توانید از بازی ها و بخش های مختلف برنامه امتیاز کسب کنید حتما در انتهای همین مقاله مطلبی که درباره آموزش تمام بخش های لینگوگیم است رو بخونید.

نحوه سطح بندی (لول بندی) کاربران بر اساس امتیاز در لینگوگیم به این صورت است که امتیاز هایی که در یک بازه هستند در یک سطح قرار می گیرند. برای درک بهتر به جدول زیر توجه کنید.

بازه امتیاز سطح کاربر
از 0 تا 3 سطح 1
از 3 تا 10 سطح 2
از 10 تا 22 سطح 3
از 22 تا 40 سطح 3
از 40 تا 65 سطح 5
از 65 تا 98 سطح 6
از 98 تا 140 سطح 7

نکته : حتما از طریق جدول بالا متوجه این نکته مهم شده اید و آن موضوع این است که هرچه سطح شما بالاتر میره، بازه امتیازی بیشتر میشه. یعنی وقتی هرچه سطح شما بالاتر میره، برای رسیدن به سطح بندی نیاز به گرفتن امتیاز بیشتری دارید. بنابراین دلیل اینکه در ابتدای بازی سریع تر سطح شما بیشتر میشه و در ادامه سرعت اون کمتر میشه همین نکته است.

چگونه سطح خود و دیگران رو ببینیم

مشاهده سطح (لول) خود - لینگوگیم
مشاهده سطح (لول) خود - لینگوگیم

 

با توجه به اینکه سطح هر کاربر در لینگوگیم بسیار مهم است و باعث به وجود اومدن امکاناتی برای کاربران میشه، در همان صفحه اصلی برنامه، به محض اینکه وارد لینگوگیم شدید، میتونید سطح خودتون و میزان درصد باقی مانده برای رسیدن به سطح بندی می بینید.

همان طور که در تصویر نیز مشخص است، در صفحه اصلی برنامه در زیر اسم شما 2 عدد نوشته شده است که بین آن ها یک نوار پیشرفت وجود دارد. عدد سمت چپ نشانگر سطح فعلی شما است و عدد سمت راست سطح بعدی رو نشون میده که در حال تلاش برای رسیدن به اون هستید. نوار پیشرفتی که بین این دو سطح وجود داره نیز، نشنون میده که چقدر به سطح جدید نزدیک شدید. در واقع هرچه بیشتر به سطح جدید نزدیک تر بشید، این نوار به سمت اون سطح پر (رنگی) میشه.

اما برای دیدن سطح سایرین، راه های مختلفی وجود داره که ساده ترین اون که نسبت به بقیه کامل تر هم است، از طریق صفحه پروفایل کاربری هر یک از افراد می باشد. وقتی وارد صفحه پروفایل کاربری هر فرد بشید، سطح کاربر مورد نظر مشابه همان چیزی که برای خودتون در صفحه اصلی دارید نمایش داده میشه. یعنی سطح فعلی کاربر و مقدار پیشرفت اون برای رسیدن به سطح بعدی رو میتونید ببینید.

مشاهده سطح (لول) سایر کاربران - لینگوگیم
مشاهده سطح (لول) سایر کاربران - لینگوگیم

 

از اونجایی که سطح کاربری در لینگوگیم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، تقریبا میشه گفت که در تمام بخش های برنامه که یک کاربر دیده می شود، در کنار اسم اون عدد سطحش نیز نوشته شده است و به راحتی میتونید سطح طرف مقابل خودتون رو ببینید.

یکی از مهم ترین بخش هایی که میتونید از طریق اون سطح کاربران رو ببینید و حتی رتبه کاربران رو بر اساس سطحشون ببینید جدول رده بندی است. در لینگوگیم انواع جدول رده بندی و لیگ وجود داره که میتونید از طریق کلیک روی لینک زیر توضیحات بیشتر درباره اون رو بخونید. اما در بخش جدول رده بندی کلی، کاربران بر اساس سطح و امتیازشون رتبه بندی شده اند و میتونید ملاحظه کنید.

جدول رده بندی کلی و سطح (لول) کاربران - لینگوگیم
جدول رده بندی کلی و سطح (لول) کاربران - لینگوگیم

 

👈 جدول رده بندی و لیگ ها

چه طور سطح خودمون رو بالا ببریم

راه های بسیار زیادی برای افزایش سطح کاربر در لینگوگیم دارید که مهم ترین و ساده ترین اون انجام بازی های مختلف و پیروزی در بازی ها است. در واقع در هرکجای برنامه که میتونید امتیاز دریافت کنید، درواقع دارید سطح کاربری خودتون رو افزایش میدید. از جمله بخش هایی که میتونید در اون امتیاز کسب کنید تا سطح (لول) خودتون رو افزایش بدید به شرح زیر است:

در چه قسمت هایی سطح کاربران وجود داره

همان طور که گفته شد، سطح (لول) کاربران در لینگوگیم بسیار مهم است. در واقع بر اساس سطح کاربر مشخص میشه که فرد مورد نظر چقدر قوی و پر تلاش است. به همین دلیل در بسیاری از بازی ها از سطح کاربران برای انتخاب حریفان و یا نمایش برخ یاز بازی های استفاده میشه. همچنین استفاده از برخی از بخش های برنامه نیازمند رسیدن به یک سطح خاص می باشد که زیر این مطلب میتونید این موارد رو بخونید.

  1. حداقل سطح برای انجام بازی دوستانه : اگر بخواهید بازی دونفره دوستانه رو انجام بدید باید حداقل سطح مورد نظر رو داشته باشید که در برنامه اعلام میشه
  2. حداقل سطح برای ارسال پیام در چت های عمومی : اگر بخواهید در چت عموم یپیام ارسال کنید و با سایرین گفتگو کنید، باید حداقل سطح مورد نیازی که در برنامه اعلام میشه رو داشته باشید.
  3. انتخاب حریفان بازی دونفره بر اساس سطح : در بازی دونفره سعی میشه تا حد امکان کاربرانی در یک سطح هستند با یکدیگر رقابت کنند تا مسابقات جذاب تر باشد.
  4. بازی های حذفی مخصوص برای سطح های مختلف : در بازی های حذفی برخی از بازی ها برای سطح خاصی نمایش داده می شوند و برخی از بازی ها نیز برای یک سطح دیگر. در کنار هر بازی، بازه ی این سطح نوشته شده است. (جهت توضیحات بیشتر مقاله بازی حذفی رو بخونید)

 

در صورتی که این آموزش برای شما مفید بود و یا موردی درباره سطح بدی کاربران (لول بندی)  برای شما عزیزان مبهم است در قسمت نظرات همین مطلب به ما اعلام کنید.

 

آموزش سایر بخش های لینگوگیم

لینگوگیم یک اپلیکیشن چند منظوره با امکانات فراوان و هیجان انگیز است که یادگیری زبان رو براتون جذاب و سرگرم کننده می کنه، جهت آشنایی با سایر بخش های لینگوگیم و توضیح هر یک از بخش ها روی لینک زیر کلیک کنید و مقاله مربوطه رو مطالعه کنید تا بیشتر با لینگوگیم - بازی آموزش زبان انگلیسی آشنا بشید.

👈 آموزش تمام بخش های لینگوگیم - بازی آموزش زبان انگلیسی

لینگوگیم

لینگوگیم

لینگوگیم متفاوت ترین روش آموزش زبان انگلیسی با بازی و سرگرمی

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن کادرهای ستاره دار الزامی است.

سایر آموزش ها (تصادفی)

دیدن تمام آموزش ها

آموزش لغت

در این آموزش با ویژگی های قسمت آموزش لغت لینگوگیم و نحوه انجام بازی های آن آشنا خواهید شد.

تنظیمات لینگوگیم

شما می توانید از طریق بخش تنظیمات لینگوگیم قسمت های مختلف برنامه رو متناسب با سلیقه خودتون تغییر بدید.

دستاوردها

با ثبت رکورد های مختلف در لینگوگیم میتونی دستاوردهای خودت رو تکمیل کنی و با تکمیل اون جایزه های ویژه ای هم دریافت کنی و به بقیه نشون بدی چقدر قوی هستی

شتابدهنده چیست

با فعال کردن شتابدهنده به راحتی می توانید مقدار جایزه سکه ای که در بازی ها به دست می آورید را چند برابر کنید.

بازی حذفی

با استفاده از بخش بازی حذفی در لینگوگیم به صورت همزمان با چندین نفر مسابقه بدید و به مرحله بعد سعود کنید و با بهترین ها بازی کنید و به کاپ های قهرمانیتون اضافه کنید.