جدول رده بندی و لیگ ها

جدول رده بندی و لیگ ها

در لینگوگیم کاربران بر اساس امتیازاتی که دریافت می کنند در جدول های رده بندی مختلفی، رده بندی می شوند. یکی از مهمترین و پویا ترین جدول ها، جدول لیگ های لینگوگیم است. بنابراین حتما این مقاله رو مطالعه کنید.

همان طور که می دانید لینگوگیم - بازی آموزش زبان انگلیسی یک اپلیکیشن یادگیری زبان در قالب بازی و سرگرمی می باشد و با استفاده از گیمیفیکیشن سعی می کند که آموزش زبان را برای شما از روش های خسته کننده دور کند. برای همین کاربران در هر قسمت از برنامه امتیازاتی دریافت می کنند که بر اساس این امتیازات رده بندی می شوند. در لینگوگیم برای اینکه کاربران خودشون رو در قسمت های مختلف محک بزنند چندین جدول رده بندی قرار داده شده است که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

نمایش جدول رده بندی - لینگوگیم
نمایش جدول رده بندی - لینگوگیم

 

برای رفتن به بخش جدول رده بندی در صفحه اصلی روی دکمه مورد نظر که در تصویر نیز مشخص است کلیک کنید.

ساختار جدول رده بندی

وقتی وارد یکی از جدول های رده بندی می شوید یک ساختار کلی را مشاهده می کنید که برای تمام جداول یکسان است. برای جلوگیری از کمتر مصرف شدن حجم اینترنت شما، فقط 20 نفر اول را منایش می دهیم که با اسکرول کردن شما و رسیدن به انتهای لیست 20 نفر بعدی بلافاصله در همان لحظه لود خواهند شد. مواردی که در تماس جدول ها مشخص است به شرح زیر است:

اجزای جدول رده بندی - لینگوگیم
اجزای جدول رده بندی - لینگوگیم

 

 1. تصویر آواتار
 2. سطح کاربر
 3. نام نمایشی کاربر
 4. استاتوس کاربر
 5. امتیاز کاربر
 6. رتبه کاربر در جدول
 7. نوع سطح کاربری (VIP) (بر اساس رنگ دور کادر آواتار مشخص است)
 8. پروفایل کاربری کال کاربر (با کلیک روی اسم هر فرد نمایش داده می شود)
 9. رتبه من (در قسمت انتهایی صفحه با رنگ متفاوت تری مشخص است)

انواع جدول رده بندی در لینگوگیم:

جدول رده بندی کلی

جدول  رده بندی کلی - لینگوگیم
جدول  رده بندی کلی - لینگوگیم

 

اولین و کلی ترین جدول رده بندی در لینگوگیم همین جدول است. رتبه بندی کاربران در این جدول بر اساس تمام امتیازات است که از لحظه ورود به لینگوگیم کسب کرده اند. به عبارتی هر امتیازی که کاربران در هر قسمتی از برنامه به دست آوردند محاسبه می شود. سطح کاربری کاربران نیز بر اساس همین امتیاز مشحص می شود.

جدول رده بندی تورنومنت

یکی از جذاب ترین بخش های لینگوگیم، تورنومنت های می باشد که در بازه های زمانی مشخصی بر گزار می شود. توضیحات بیشتر درباره تورنومنت رو میتونید از مقاله مربوط به آن مطالعه کنید.

👈 تورنومنت

جدول رده بندی تورنومنت - لینگوگیم
جدول رده بندی تورنومنت - لینگوگیم

 

در قسمت بالایی جدول ترونومنت زمان شروع و پایان تورنومنت نوشته شده است. به این معنی که فقط دز زمان اعلام شده می تونید امتیاز کسب کنید. هر تورنومنت قوانین خاص خودش رو داره که برای اطلاع از آن میتونید از بخش اطلاعیه قوانین آن رو بخونید که زودتر اعلام میشه و یا اینکه در همین صفحه دمه قهوه ای رنگی که به شکل یک جعبه کادو است را کلیک کنید.

رده بندی کاربران د رجدول رده بندی تورنومنت بر اساس امتیازاتی است که فقط از بازی های تورنومنت به دست می آورند و در حتما باید در بازه زمانی مشخص شده باشد. در کنار اسامی برتری که جوایز ویژه تورنومنت رو دریافت می کنند نیز یک کاپ قرار میگیرد تا از بقیه نفرات جدا شوند.

جدول رده بندی جام حذفی

جدول رده بندی بازی حذفی - لینگوگیم
جدول رده بندی بازی حذفی - لینگوگیم

 

همان طور که از نام آن مشخص است، رده بندی کاربران در این جدول بر اساس بازی های حذفی صورت می گیرد. دقت کنید که کاربران بر اساس امتیازاتی که در بازی حذفی به دست می آورند رتبه بندی نمی شوند، بلکه بر اساس تعداد قهرمانی های یا اول شدن آن ها در بازی حذفی است که رده بندی می شوند.

توضیحات بیشتر درباره بازی حذفی رو میتونید از مقاله مربوط به آن مطالعه کنید.

👈 بازی حذفی

جدول رده بندی بازی دونفره

قبلا درباره بازی دونفره در مقاله مربوط به اون درباره قوانین و نحوه انجام بازی های آن صحبت کردیم که پیشنهاد م یکنیم حتما این مقاله رو مطالعه کنید.

👈 بازی دونفره

جدول رده بندی بازی دونفره - لینگوگیم
جدول رده بندی بازی دونفره - لینگوگیم

 

در جدول رده باندی دونفره نیز همان طور که از اسم اون مشخص است کاربران بر اساس امتیازهایی که در بازی دونفره کسب کرده اند رده بندی می شوند. نکته جذاب بازی های نفره این است که حتی اگر بازی رو (در حالت عادی یعنی بدون ترک بازی) ببازید نیز 1 امتیاز دریافت می کنید.

جدول رده بندی چالش روزانه

جدول رده بندی چالش روزانه - لینگوگیم
جدول رده بندی چالش روزانه - لینگوگیم

 

یکی دیگر از قسمت های جذاب و جالب لینگوگیم، چالش روزانه می باشد. با استفاده از چالش روزانه می توانید با تکمیل کردن بخش هیا مربوطه هر روز جایزه دریافت کنید. 

توضیحات بیشتر درباره چالش روزانه رو میتونید از طریق کلیک روی لینک زیر مطالعه کنید.

👈 چالش روزانه

رده بندی این جدول به صورت روزانه است و در پایان هر روز امتیازات آن 0 (صفر) می شود. بنابراین کاربران بر اساس امتیازاتی که از چالش روزانه در همان روز دریافت می کنند رده بندی می شوند. با توجه به اینکه  چالش روزانه 3 مرحله ای است و هر یک از مراحل آن بر اساس امتیاز کسب شده شما باز می شوند جدول رده بندی کمک مناسبی برای شما است. همچنین می توانید ببینید که چند نفر تا کنون چالش روزانه خودشون رو در روز جاری تکمیل کرده اند.

جدول رده بندی لیگ ها

و اما یکی از مهم ترین و جذاب ترین جدول های موجود در لینگوگیم که همیشه برای کاربران جذاب است، جدول لیگ های آن است. تمام کاربرانی که در لینگوگیم هستند در یکی از لیگ های لینگوگیم حضور دارند و در پایان هر هفته به لیگ بالاتر سعود و یا به لیگ پایین تر سقوط می کنند.

از نکات مهم دیگری که این لیگ ها دارند این است که تعداد بازی های جدید آموزش لغت و مکالمه  در روز بر اساس لیگی که در آن هستید مشخص می شود. که به شرح زیر است:

تعداد بازی های جدید آموزش لغت

 • لیگ حرفه ای: 20 بازی جدید
 • لیگ پیشرفته: 15 بازی جدید
 • لیگ موقت: 10 بازی

تعداد بازی های جدید آموزش مکالمه

 • لیگ حرفه ای: 15 بازی جدید
 • لیگ پیشرفته: 10 بازی جدید
 • لیگ موقت: 5 بازی

لیگ لینگوگیم چیست؟

در لینگوگیم 3 سطح لیگ وجود دارد. در صورتی که جزو نفرات برتر هر یک از لیگ ها باشید علاوه بر دریافت جایزه در پایان هر هفته (جمعه) به لیگ بالاتر سعود می کنید. افرادی که قرار است به لیگ بالاتر سعود کنند کنار اسم اون ها یک فلش سبز رو به بالا قرار دارد و افرادی که قرار است به لیگ پایین تر سقوط کنند در کنار اسم اون ها یک فلش قرمر رنگ رو به پایین قرار دارد.

سعود و سقوط در لیگ ها - لینگوگیم
سعود و سقوط در لیگ ها - لینگوگیم

 

در بالای جدول هر یکی از لیگ ها نیز زمان باقی مانده تا پایان لیگ آن هفته نوشته شده است. امتیازاتی نیز که در کنار اسم هر کاربر وجود دارد، امتیازاتی است که از شروع لیگ کسب کرده اند و در پایان هر هفته این امتیازات صفر می شود.

در جدول هر یکی از لیگ ها یک نشان وجود دارد که مختص همان لیگ است. این نشان در قسمت های مختلف در کنار اسم کاربران نمایش داده می شود که نشان دهنده لیگی است که کاربر در آن قرار دارد.

نکته مهم : با توجه به اینکه پس از پایان لیگ عملیات رده بندی و تغییر لیگ ها صورت می گیرد، در یک ساعت اول یعنی ساعت 00:00 تا 01:00 روز شنبه بازی انجام ندهید، چون امتیاز شما حساب نخواهد شد.

نکته : در حالت عادی شما فقط می توانید جدول رده بندی لیگی که در آن هستید رو مشاهده کنید و برای مشاهده جدول سایر لیگ ها باید جز کاربران VIP باشید. جهت توضیحات بیشتر مقاله زیر رو بخونید.

👈 حساب کاربری VIP

انواع لیگ ها در لینگوگیم

لیگ موقت

لیگ موقت - لینگوگیم
لیگ موقت - لینگوگیم

 

پایین ترین سطح در بین لیگ های لینگوگیم، لیگ موقت است. کاربرانی که به تازگی وارد برنامه می شوند وارد لیگ موقت می شوند. در پایان هر هفته 45 نفر از کاربران لیپ موقت به جدول رده بندی (لیگ) بالاتر (یعنی لیگ پیشرفته) راه پیدا می کنند. (کاربرانی که شامل صعود به لیگ بالاتر هستند با فلش رو به بالا مشخص می شوند)

تعداد کاربران در هر یک از جداول 50 نفر است. ( به جز جدول لیگ موقت که نا محدود است)

لیگ پیشرفته

لیگ پیشرفته - لینگوگیم
لیگ پیشرفته - لینگوگیم

 

لیگ پیشرفته سطح دوم و متوسط در بین لیگ ها را داراست. کاربران لیگ پیشرفته در 3 جدول مختلف قرار می گیرند (سطح تمام این 3 جدول با یکدیگر برابر است). در کنار عنوان هر یک از این جدول های یک عدد قرار دارد (برای مثال لیگ پیشرفته 2). در پایان هر هفته 15 نفر از هر یک از این 3 جدول به لیگ پایین تر (یعنی لیگ موقت) سقوط می کنند و 5 کاربر از هر یک از این 3 جدول به لیگ بالاتر (یعنی لیگ حرفه ای) صعود می کنند. (کاربرانی که شامل صعود به لیگ بالاتر هستند با فلش رو به بالا و کاربرانی که شامل سقوط به لیگ پایین تر هستند با فلش رو به پایین مشخص می شوند)

لیگ حرفه ای

لیگ حرفه ای - لینگوگیم
لیگ حرفه ای - لینگوگیم

 

بالاترین سطح لیگ در لینگوگیم لیگ حرفه ای می باشد. افرادی که در این لیگ حضور دارند دارای سطح بالایی هستند. در این لیگ افراد به لیگ بالاتر سعود نمی کنند و فقط در همان لیگ باقی می مانند. با این تفاوت که افراد برتر لیگ حرفه ای جوایز ویژه ای دریافت می کنند. در پایان هر هفته 15 نفر از این لیگ به جدول پایین تر (یعنی لیگ پیشرفته) سقوط می کنند. (کاربرانی که شامل سقوط به لیگ پایین تر هستند با فلش رو به پایین مشخص می شوند)

 

ساختار لیگ ها به صورت تصویری

ساختار لیگ ها - لینگوگیم
ساختار لیگ ها - لینگوگیم

 

در صورتی که این آموزش برای شما مفید بود و یا موردی درباره بخش جدول رده بندی برای شما عزیزان مبهم است در قسمت نظرات همین مطلب به ما اعلام کنید.

 

آموزش سایر بخش های لینگوگیم

لینگوگیم یک اپلیکیشن چند منظوره با امکانات فراوان و هیجان انگیز است که یادگیری زبان رو براتون جذاب و سرگرم کننده می کنه، جهت آشنایی با سایر بخش های لینگوگیم و توضیح هر یک از بخش ها روی لینک زیر کلیک کنید و مقاله مربوطه رو مطالعه کنید تا بیشتر با لینگوگیم - بازی آموزش زبان انگلیسی آشنا بشید.

👈 آموزش تمام بخش های لینگوگیم - بازی آموزش زبان انگلیسی

لینگوگیم

لینگوگیم

لینگوگیم متفاوت ترین روش آموزش زبان انگلیسی با بازی و سرگرمی

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن کادرهای ستاره دار الزامی است.

سایر آموزش ها (تصادفی)

دیدن تمام آموزش ها

کمک های بازی

اگر برای انتخاب گزینه درست شک دارید یا زمان کافی برای فکر کردن ندارید، نگران نباشید. لینگوگیم در هر بازی کمک هایی رو متناسب با همون بازی برای شما در نظر گرفته تا بتونید راحت تر به سوالات پاسخ بدید.

تنظیمات لینگوگیم

شما می توانید از طریق بخش تنظیمات لینگوگیم قسمت های مختلف برنامه رو متناسب با سلیقه خودتون تغییر بدید.

راهنمای نصب صوت

با خوندن این مطلب می تونید مشکل پخش صوت، سرعت پخش صوت، تغییر لحجه، تغییر صدای گوینده صوت و تغییر جنسیت گوینده رو رفع کنید.

چت در لینگوگیم

در لینگوگیم علاوه بر بازی و یادگیری زبان میتونی با دوستانت به صورت خصوصی و گروهی چت کنی و توی چالش های چت های آموزشی و انگلیسی شرکت کنی و جایزه بگیری.

آواتارها

به راحتی و با چند کلیک برای خودت میتونی آواتار بسازی و توی عکس پروفایل خودت قرار بدی. میتونی چشم، لب، مو، ریش، روسری، عینک، کلاه برای آواتارت انتخاب کنی و یک تصویر خاص از خودت بسازی