آموزش مکالمه

آموزش مکالمه

لینگوگیم علاوه بر آموزش لغت و گرامر، یک بخش ویژه برای آموزش مکالمه دارد که علاوه بر آموزش به صورت نکته و مثال، دارای بازی هیا مرحله ای جذاب است که باعث می شود مبحث مربوطه رو به صورت سرگرم کننده ای یاد بگیرید.

همواره پس از یادگیری لغات، مرحله بعدی برای یادگیری زبان آموزش و یادگیری مکالمه است. یادگیری مکالمه از اهمیت بالایی برخوردار است چون باعث ایجاد ارتباط و گفتگو بین شما و دیگران می شود. اپلیکیشن لینگوگیم - بازی آموزش زبان انگلیسی علاوه بر آموزش لغت و گرامر، آموزش مکالمه رو نیر تحت پوشش قرار داده است. آموزش مکالمه در لینگوگیم با یک روش جذاب و مثل بازی آموزش لغت از طریق بازی های متعدد در مراحل مختلف صورت می گیرد.

تکنیکی که لینگوگیم برای آموزش مکالمه استفاده می کند باعث می شود آموزش ها ملکه ذهن شما شوند و بدون اینکه از یادگیری خسته بشید، تمام مباحث رو یاد بگیرید.

 

آموزش مکالمه لینگوگیم

آموزش مکالمه - لینگوگیم
آموزش مکالمه - لینگوگیم

 

برای رفتن به بخش اموزش مکالمه در لینگوگیم در صفحه اصلی برنامه روی دکمه آموزش مکالمه کلیک کنید. دقت کنید که وقتی که برای اولین بار وارد بخش مکالمه می شوید، پیغامی برای شما نمایش داده می شود که از شما دسترسی به میکروفون رو میخواهد. دسترسی به میکروفون به این دلیل است که در برخی از مراحل بازی، باید از طریق میکروفون صحبت کنید تا توانایی گفتاری شما بررسی شود.

نکته : مراحلی که نیاز به میکروفون دارند اجباری نیستند و می تونید دسترسی را ندهید. اما امتیاز مربوط به آن را دریافت نمی کنید. همچنین اگر به هر علتی نتونستید دسترسی را بدهید، نگران نباشید. وقتی که به مراحل میکروفون رسیدید دوباره از شما دسترسی به میکروفون پرسیده می شود.

دسترسی میکروفون - لینگوگیم
دسترسی میکروفون - لینگوگیم

آموزش مکالمه در لینگوگی به چند صورت انجام می شود. می توانید هم از طریق مراحل بازی ها یاد بگیرید و هم از طریق آموزش متنی که برای شما آماده شده است و یا از طریق آزمون تعیین سطح وضعیت خودتون رو محک بزنید.

مباحث (درس ها) مکالمه

عنوان مبحث مکالمه - لینگوگیم
عنوان مبحث مکالمه - لینگوگیم

 

در لینگوگیم بیش از 100 مبحث و درس برای آموزش مکالمه وجود دارد که برای هر درس آموزش متنی جداگانه به همراه مثال و معنی مثال ها و همچنین صورت روان و غیر سیستمی از مثال ها قرار دارد. برای دیدن لیست دروس و عنوان درس ها کافی است در صفحه آموزش مکالمه روی دکمه طلایی رنگ در بالای صفحه کلیک کنید. روی این دکمه عنوان درس فعلی که درون آن هستید نیز نوشته شده است. همچنین در کنار آن در یک کادر قرمز شماره درس مورد نظر قرار دارد که به راحتی میتونید ببینید که در چه درسی قرار دارید.

وقتی روی دکمه گفته شده کلیک کنید، لیست کامل دروس به همراه شماره درس آن برای شما نمایش داده می شود.  از طریق کادری که در بالای لیست مباحث مکالمه وجود دارد نیز میتونید بین عنوان درس ها جتسجو کنید و خیلی راحت مبحث مورد نظرتون رو پیدا کنید.

لیست درس های آموزش مکالمه - لینگوگیم
لیست درس های آموزش مکالمه - لینگوگیم

 

برای رفتن به مبحث مربوطه نیز کافی است روی عنوان درس مورد نظرتون کلیک کنید تا لیست مراحل و آموزش مبحث مورد نظر براتون باز شود.

توجه : می تونید آموزش متنی همراه با مثال هر درس رو بدون اینکه درس های قبلی رو بازی کرده باشید و یا خوانده باشید، ببینید و مطالعه کنید. اما برای انجام بازی های مرحله ای، حتما باید به ترتیب بروید و تا درس قبلی رو تموم نکرده باشید، نمی تونید بازی های مرحله ای درس بعدی رو انجام دهید. البته میتونید از طریق آزمون تعیین سطح تمام مراحل رو به صورت یکجا باز کنید.

آموزش متنی مکالمه

دکمه آموزش مکالمه - لینگوگیم
دکمه آموزش مکالمه - لینگوگیم

 

برای مشاهده آموزش متنی هر درس دکمه ای که در بالا سمت راست صفحه به شکل کلاه است رو بزنید. با زدن این دکمه آموزش متنی و مختصری درباره مبحث مربوطه در اختیار شما قرار می گیرد. پیشنهاد ما این است که قبل از انجام بازی های مرحلهای حتما این آموزش رو بخونید.

آموزش مکالمه - لینگوگیم
آموزش مکالمه - لینگوگیم

 

آموزش متنی مکالمه شامل  یک توضیح متنی مختصر درباره درس مورد نظر است. علاوه بر آن لیست لغت هایی که در بازی مرحله ای و مثال ها استفاده شده است به همراه معنی وجود دارد. همچنین مثال هایی همراه با معنی و صوت روان و غیر سیستیمی نیز در قسمت آموزش مکالمه وجود دارد.

نکته : با کلیک روی هر لغت در لیست لغات آموزش مکالمه، صوت آن پخش خواهد شد. همچنین صوت روان و غیر سیستمی مثال ها رو می تونید با کلیک روی دکمه بلندگو گوش کنید.

نکته : با کلیک روی فلش کنار عنوان لیست لغات و لیست مثال ها، لسیت باز و بسته می شود و م یتوانید از این طریق اندازه صفحه رو کوچک یا بزرگ کنید تا رحت تر مطالب رو بخونید.

مثال و لیست لغات بسته شده - لینگوگیم
مثال و لیست لغات بسته شده - لینگوگیم

 

لیست مراحل

لیست مراحل بازی های مکالمه - لینگوگیم
لیست مراحل بازی های مکالمه - لینگوگیم

 

لیست مراحل هر درس در وسط صفحه آموزش مکالمه به شکلی کاملا مشخص وجود دارد. هر درس شامل 12 مرحله می باشد که به ترتیب مراحل سخت تر می شوند. وقتی روی هر مرحله کلیک کنید سطح آن نمایش داده می شود. البته از طریق رنگ هر مرحله نیز سختی و سطح آن مشخص است. سطح مراحل به شرح زیر می باشد.

 • سطح ساده : مراحل 1 تا 4
 • سطح متوسط : مراحل 5 تا 7
 • سطح سخت : مراحل 8 تا 12

مراحلی که تا حالا آن ها را بازی نکردید و قفل هستند به رنگ خاکستری هستند و علامت قفل نیز روی آن ها است. به این معنی است که ابتدا باید مراحل قبل تر آن ها را بازی کنید تا این مراحل برای شما باز شوند.

مراحلی که که باز شدند رنگی هستند و بازی هایی که فقط باز هستند و هنوز بازی نکردید کادر دور اون ها به رنگ سفید است و در صورتی که بازی رو تموم کنید کادر دور اون رنگی میشه. وقتی که از آزمون تعیین سطح استفاده می کنید، فقط قفل مراحل باز میشه تا بتونید به درس بعدی بروید. اما امتیاز مراحل رو دریفت نمی کنید. به همین علت رنگ کادر دور آن سفید می شود تا از سایرین متمایز شود.

توجه : مراحل 10 ، 11 و 12 که دارای سختی بیشتری هستند قابلیت رد شدن از مرحله رو دارند و می تونید بدون بازی کردن این مراحل اون ها رو رد کنید. به این منظور وقتی روی عدد مرحله کلیک می کنید در کادری که براتون باز میشه، دکمه  رد شدن از مرحله رو انتخاب کنید.

برای اینکه به درس بعدی یا قبلی بروید دکمه هایی در پایین صفحه به شکل فلش وجود دارند. همچنین میتونید روی دکمه زره بین بزنید و عدد درس مربوطه رو وارد کنید تا به لیست مراحل اون درس بروید. علاوه بر این میتونید روی کادر نارنجی رنگ در بالای صفحه که عنوان درس نوشته شده است کلیک کنید تا لیست مباحث و درس های مکالمه رو ببیید و هر درسی رو که میخواهید کلیک کنید تا وارد لیست مراحل آن درس شوید.

تعداد بازی ها

لینگوگیم برای اینکه همیشه فقط درگیر یک بخش از برنامه و یادگیری زبان نشوید، برای برخی از بخش ها مثل آموزش لغت و مکالمه محدودیت تعداد بازی جدید (محدودیتی برای انجام مراحلی که قبلا بازی کرده اید وجود ندارد) در روز قرار داده شده است که به شرح زیر است.

تعداد بازی ها بر اساس لیگی (لیگ لینگوگیم چیست؟) که در آن هستید تعیین می شوند:

 • لیگ حرفه ای: 15 بازی جدید
 • لیگ پیشرفته: 10 بازی جدید
 • لیگ موقت: 5 بازی

در انتهای صفحه تعداد بازی های جدید انجام شده شما در روز جاری رو می تونید ببینید. البته امکان افزایش تعداد این بازی ها وجود دارد که نحوه افزایش تعداد بازی ها رو از طریق لینک های زیر میتونید مطالعه کنید.

بازی های مکالمه

بازی های مختلف و جذابی برای هر مرحله در آموزش مکالمه طراحی شده است. در این بازی ها سعی شده است مهارت های مختلف شما تقویت شود تا بتونید مبحث مربوطه رو به طو کامل یاد بگیرید. نحوه چینش مراحل به صورت کاملا حرفه ای و هوشمند طراحی شده است. بر خلاف آموزش لغت، در آموزش مکالمه هر مرحله شامل چندین بازی و سوال های مختلف می باشد.

نکته : برای انجام بازی های مکالمه محدودیت زمانی وجود ندارد، اما وقتی در خود بازی هستید و در حال انجام بازی مربوطه هستید، نباید به هر دلیلی از صفحه بازی خارج شوید، در غیر این صورت باید بازی رو از اول انجام دهید و پاسخ غلط برای شما ثبت می شود. (این کار برای جلوگیری ز تقلب های احتمالی می باشد)

وقتی شما به یک سوال پاسخ درست می دهید، برای اینکه پاسخ سوال در ذهن شما بیشتر ماندگار شود، جواب سوال به همراه معنی آن یک بار دیگر برای شما نمایش داده می شود.

نمایش پاسخ درست - لینگوگیم
نمایش پاسخ درست - لینگوگیم

 

توجه : تعداد بازی هایی که در هر مرحله وجود دارد در داخل ان نوشته شده است و اگر در هر قسمتی از سوال ها پاسخ اشتباه دهید، باید از اول بازی رو شروع کنید. یعنی اگر 6 بازی در یک مرحله وجود داشته باشد و شما در بازی و سوال ششم پاسخ اشتباه دهید از بازی خارج می شوید و باید دوباره از ابتدا مراحل بازی رو انجام دهید. البته کمک هایی نیز برای مراحل سخت تر برای شما قرار داده شده است که در انتهای همین مقاله می تونید مطالعه کنید.

نکته مهم : اگر صوت جمله هایی که پخش می شوند برای شما سریع است و کمی گوش دادن آن سخت است. میتونید از طریق بخش تنظیمات برنامه، سرعت پخش صوت رو تغییر دهید. همچنین اکثر سوال های دارای صوت روان و غیر سیستمی هستند، اما اگر برخی از کلمات صوت غیر سیستمی نداشتند و یا سرعت ایینترنت شما برای دریافت صوت روا نپایین بود، به ناچار از صوت سیستمی استفاده می شود که در این صورت باید مراحل نصب صوت رو انجام داده باشد. در صورتی که صوت سیستمی برای شما پخش نمی شود، مطلب راهنمای نصب صوت رو بخونید.

نکته : همان طور که گفته شد، در هر مرحله چندین بازی وجود دارد. وقتی شما یکی از بازی های یک مرحله رو انجام میدید برای اینکه سوال و بازی بعدی آن مرحله نمایش داده شود. باید روی دکمه بعدی کلیک کنید. اگر به هر دلیلی مثل کوچک بودن اندازه صفحه نمایش گوشی و یا سخت بودن این کار نمیخواهید رفتن به سوال بعدی به صورت دستی صورت بگیرد. از طریق بخش تنظیمات درون برنامه میتونید رفتن به سوال بعدی رو به صورت خودکار کنید تا دیگر نیاز به زدن دکمه بعدی نداشته باشید.

👈 تنظیمات

انوع بازی های مکالمه :

سوال چند گزینه ای معنی انگلیسی به فارسی

بازی مکالمه - لینگوگیم
بازی مکالمه - لینگوگیم

 

در این بازی یک جمله انگلیسی به عنوان سوال به شما نمایش داده می شود و شما باید معنی جمله رو از بین گزینه هایی که نمایش داده می شود انتخاب کنید. این بازی جزو بازی های سطح ساده می باشد و جهت آشنایی اولیه شما با مثال ها است.

سوال چند گزینه ای معنی فارسی به انگلیسی

بازی مکالمه - لینگوگیم
بازی مکالمه - لینگوگیم

 

در این بازی یک جمله فارسی به عنوان سوال به شما نمایش داده می شود و شما باید معادل انگلیسی آن جمله رو از بین گزینه هایی که نمایش داده می شود انتخاب کنید. این بازی جزو بازی های سطح ساده می باشد و جهت آشنایی اولیه شما با مثال ها است.

صوت - تکمیل جای خالی در جمله

بازی مکالمه - لینگوگیم
بازی مکالمه - لینگوگیم

 

دراین بازی صوت جمله برای شما خوانده می شود و برخی از کلمات جمله نیز به صورت جای خالی برای شما نمایش داده می شود. شما باید جاهای خالی رو به ترتیب از طریق گزینه هایی که وجود دارد انتخاب کنید. چندین کلمه برای شما به رنگ زرد نوشته شده است و باید روی کلمه درست کلیک کنید تا در جای خالی قرار بگیرد.

توجه : جاهای خالی را حتما به ترتیب پر کنید.

صوت  - چند گزینه ای معنی فارسی

بازی مکالمه - لینگوگیم
بازی مکالمه - لینگوگیم

 

در این بازی نیز صوت یک جمله انگلیس برای شما پخش می شود و شما باید متوجه شوید که چه جمله ای در صوت خوانده می شودو سپس معنی آن را برای خود متوجه شوید و در نهایت از بین گزینه های موجود معنی فارسی جمله رو انتخاب کنید.

صوت - نوشتن کامل جمله از طریق انتخاب کلمات

بازی مکالمه - لینگوگیم
بازی مکالمه - لینگوگیم

 

در این بازی صوت کامل جمله برای شما خوانده می شود و تمام جمله به صورت جای خالی نمایش داده می شود تا شما کل جمله رو تکمیل کنید. برای تکمیل جمله کلمات مختلفی برای شما در پایین جای خالی قرار داده شده است که با کلیک روی کلمات (به ترتیب کلمات جمله) باید جمله را تکمیل کرده و جاهای خالی را پر کنید. این بازی دارای کمک است که میتونید توضیحات اون رودر انتهای همین مقاله از بخش کمک ها بخونید.

صوت - خواندن جاهای خالی جمله از طریق میکروفون

بازی مکالمه - لینگوگیم
بازی مکالمه - لینگوگیم

 

در این مرحله ابتدا صوت یک جمله خوانده می شود و سپس چند کلمه آن به صورت جای خالی در جمله مشخص می شوند. شما باید به ترتیب کلمه مورد نظر جاهای خالی رو از طریق میکروفون تلفن همراهتون بخونید تا در جای خالی قرار بگیرند. برای مثال اگر کلمه مورد نظر i'm in the park باشد و به صورت ... in the ... نشان داده شده باشد. ابتدا باید کلمه i'm را در میکروفون بخونید تا در جای خال قرار گیرد و سپس کلمه park رو در میکروفون بخونید تا در جای خالی قرار گیرد.

در صورتیکه هر جای خالی رو درست بگویید، ان کلمه به رنگ سبز در جای خالی قرار می گیرد.

نکته : میتونید کلمه بعدی رو هم بخونید، سیستم به صورت خودکار فقط کلمه اولی که گفتید رو دریافت می کند. این مورد برای مواقعی مناسب است که چند کلمه از نظر خوانش خیلی نزدیک به هم هستند، با گفتن کلمه بعدی میتونید به نوعی به هوش مصنوعی اعلام کنید که کدام کلمه است.

توجه مهم : برای خواندن صوت، انگشت خودتون رو، روی دکمه قرمز رنگ میکروفون نگه دارید تا متن  درحال شنیدن نشان داده شود. سپس جمله جای خالی رو به صورت جدا و در مکانی آرام و بدون سر و صدای مزاحم به آرامی تکرار کنید و در نهایت انگشت خودتون رو از روی دکمه میکروفون بردارید.

با توجه به اینکه این مرحله جزو مراحل سخت می باشد و یا ممکنه برخی از عزیزان میکروفون تلفن همراهشون مشکل داشته باشه، میتونید این بازی رو رد کنید. برای رد کردن این بازی در بالای صفحه دکمه قرمز رنگ رد شدن از مرحله رو کلیک کنید.

صوت - نوشتن دستی (تایپ) جاهای خالی

بازی مکالمه - لینگوگیم
بازی مکالمه - لینگوگیم

 

در این بازی نیز مثل سایر بازی های صوت، صوت کامل جمله برای شما خوانده می شود. سپس برخ یاز کلمات جمله به صورت جای خالی نمایش داده می شود. شما باید کلمات جاهای خالی رو به ترتیب در کادر مربوطه بنویسید و سپس دکمه ثبت رو بزنید تا تمام جاهای خالی پر شوند. این بازی دارای کمک است که میتونید توضیحات اون رودر انتهای همین مقاله از بخش کمک ها بخونید.

توجه مهم : دقت کنید که کلمات جاهای خالی رو حتما باید به صورت جداگانه وارد کنید. برای مثال اگر جمله i'm so tired باشد و به صورت ... ... i'm نمایش داده شود. نباید در کادر کلمه so tired رو بنویسید. بلکه ابتدا باید کلمه so رو بنویسید و دکمه ثبت رو بزنید . سپس کلمه tired رو نوشت هو دکمه ثبت رو بزنید.

معنی - تکمیل جای خالی در جمله

بازی مکالمه - لینگوگیم
بازی مکالمه - لینگوگیم

 

دراین بازی معنی فارسی یک جمله نوشته می شود و سپس جمله انگلیس آن کلمه با چندین کلمه آن به صورت جای خالی نمایش داده می شود. شما باید جاهای خالی را از بین کلماتی که برای شما قرار داد شده است پر کنید. برای این منظور از بین کلمات روی کلمه درست کلیک کنید تا در جای خالی قرار گیرد. این بازی دارای کمک است که میتونید توضیحات اون رودر انتهای همین مقاله از بخش کمک ها بخونید.

توجه : جاهای خالی را حتما به ترتیب پر کنید.

معنی و انگلیسی - خواندن کامل جمله از طریق میکروفون

بازی مکالمه - لینگوگیم
بازی مکالمه - لینگوگیم

 

در این بازی جمله انگلیسی به همراه معنی آن برای شما نمایش داده می شود و شما باید جمله کامل رو از طریق میکروفون بخونید. اگر جمله ای که خوندید اشتباه باشد به صورت قرمر جمله ای که خواندید نمایش داده می شود و اگر فقط قسمتی از جمله رو درست خوانده باشید، همان قسمت به رنگ سبز به شما نمایش داده می شود و قسمتیکه اشتباه خواندید قرمز می شود. دقت کنید که در این حالت نیز دوباره باید جمله رو کامل بخونید.

بازی مکالمه - لینگوگیم
بازی مکالمه - لینگوگیم

 

توجه مهم : برای خواندن صوت، انگشت خودتون رو، روی دکمه قرمز رنگ میکروفون نگه دارید تا متن  درحال شنیدن نشان داده شود. سپس جمله جای خالی رو به صورت جدا و در مکانی آرام و بدون سر و صدای مزاحم به آرامی تکرار کنید و در نهایت انگشت خودتون رو از روی دکمه میکروفون بردارید.

با توجه به اینکه این مرحله جزو مراحل سخت می باشد و یا ممکنه برخی از عزیزان میکروفون تلفن همراهشون مشکل داشته باشه، میتونید این بازی رو رد کنید. برای رد کردن این بازی در بالای صفحه دکمه قرمز رنگ رد شدن از مرحله رو کلیک کنید.

معنی - نوشتن کامل جمله از طریق انتخاب کلمات

بازی مکالمه - لینگوگیم
بازی مکالمه - لینگوگیم

 

در این حالت معن یکامل جمله انگیسی برای شما نمایش داده می شود و کل جمله انگلیسی به صورت جای خالی نشان داده می شود. شما باید از طریق کلماتی که در قسمت پایین تر برای شما نمایش داده شده است. جاهای خالی رو به ترتیب پر کنید و جمله رو کامل کنید. به این منظور به ترتیب روی کلمات کلیک کنید تا در جای خالی قرار گیرند. این بازی دارای کمک است که میتونید توضیحات اون رودر انتهای همین مقاله از بخش کمک ها بخونید.

توجه : جاهای خالی را حتما به ترتیب پر کنید.

معنی  - خواندن کامل جمله از طریق میکروفون

بازی مکالمه - لینگوگیم
بازی مکالمه - لینگوگیم

 

در این بازی از آموزش مکالمه معنی یک جمله برای شما نمایش داده می شود و شما باید از طریق معنی آن معادل انگلیسی جمله رو به یاد بیاورید و در میکروفون بخونید.

توجه مهم : برای خواندن صوت، انگشت خودتون رو، روی دکمه قرمز رنگ میکروفون نگه دارید تا متن  درحال شنیدن نشان داده شود. سپس جمله جای خالی رو به صورت جدا و در مکانی آرام و بدون سر و صدای مزاحم به آرامی تکرار کنید و در نهایت انگشت خودتون رو از روی دکمه میکروفون بردارید.

با توجه به اینکه این مرحله جزو مراحل سخت می باشد و یا ممکنه برخی از عزیزان میکروفون تلفن همراهشون مشکل داشته باشه، میتونید این بازی رو رد کنید. برای رد کردن این بازی در بالای صفحه دکمه قرمز رنگ رد شدن از مرحله رو کلیک کنید.

معنی - نوشتن دستی (تایپ) جاهای خالی

بازی مکالمه - لینگوگیم
بازی مکالمه - لینگوگیم

 

دراین بازی معنی کامل یک جمله انگلیسی برای شما نمایش داده می شود و جمله انگلیسی آن، به صورتی که چندین کلمه آن جای خالی است نمایش داده می شود. شما باید کلمات جاهای خالی رو به ترتیب در کادر مربوطه بنویسید و سپس دکمه ثبت رو بزنید تا تمام جاهای خالی پر شوند. این بازی دارای کمک است که میتونید توضیحات اون رودر انتهای همین مقاله از بخش کمک ها بخونید.

توجه مهم : دقت کنید که کلمات جاهای خالی رو حتما باید به صورت جداگانه وارد کنید. برای مثال اگر جمله i'm so tired باشد و به صورت ... ... i'm نمایش داده شود. نباید در کادر کلمه so tired رو بنویسید. بلکه ابتدا باید کلمه so رو بنویسید و دکمه ثبت رو بزنید . سپس کلمه tired رو نوشت هو دکمه ثبت رو بزنید.

آزمون تعیین سطح

دکمه آزمون تعیین سطح مکالمه - لینگوگیم
دکمه آزمون تعیین سطح مکالمه - لینگوگیم

 

در صورتی که فکر می کنید به درس و موضوع مربوطه مسلط هستید و نمی خواهید بازی های مربوط به این درس را انجام دهید و سریع تر به درس بعدی بروید. میتونید از طریق این بخش، تمام مراحل مربوط به این درس را باز کنید. برای انجام آزمون تعیین سطح روی دکمه در بالای سمت چپ صفحه لیست مراحل هر درس کلیک کنید.

توجه به چند نکته مربوط به تعیین سطح ضروری است که در زیر توضیح داده می شود:

 1. با انجام تعیین سطح، فقط مراحل باز می شوند ولی امتیازات بازی ها به شما تعلق نمی گیرد. اما هر زمان که خواستید میتونید بازی ها رو انجام بدید تا امتیازات اون رو دریافت کنید.
 2. هر روز فقط میتونید 3 درس رو از طریق تعیین سطح باز کنید.
 3. با پاسخ به سوالات، میزان تسلط شما به 3 سطح مختلف تقسیم می شود.
  • خوب : در صورتی که تنها به 2  سوال از 6 سوال پاسخ درست دهید.
  • متوسط : در صورتی که تنها به 2  سوال از 6 سوال پاسخ درست دهید.
  • عالی : در صورتی که به هر 6 سوال پاسخ درست دهید.
 4. با توجه به میزان تسلط شما، تعدادی از مراحل باز می شوند که به صورت زیر است:
  • خوب : مراحل 1 تا 5
  • متوسط : مراحل 1 تا 9
  • عالی : تمام مراحل  (12 مرحله)
 5. هر زمان که خواستید می توانید به هر تعداد، آزمون تعیین سطح را انجام دهید و میزان تسلط خود را محک بزنید. (حتی اگر تمام مراحل را قبلا باز کرده باشید و امتیاز گرفته باشید)

شتاب دهنده

شما می توانید سکه هایی که در بازی می گیرید رو با استفاد از شتاب دهنده چند برابر کنید. برای نحوه آشنایی بیشتر با شتابدهنده و نحوه فعال کردن آن روی لینک زیر کلیک کیند.

👈 شتابدهنده چیست

ثبت امتیاز و دریافت جایزه

امتیاز و جایزه بازی مکالمه - لینگوگیم
امتیاز و جایزه بازی مکالمه - لینگوگیم

 

وقتی تمام بازی های یک مرحله رو به پایان رسوندید، کادری برای شما باز می شود که در آن میزان سکه ای که می برید و مقدار امتیازی که از بردن آن مرحله کسب کردید نوشته می شود. جایزه و امتیاز شما به صورت خودکار به حساب شما اضافه خواهد شد.

توجه : دفت کنید که امتیاز فقط برای بار اولی که بازی رو انجام می دهید و تمام می کنید دریافت می کنید. اگر قبلا بازی رو انجام داده باشید و تمام کرده باشید فقط جایزه سکه رو دریافت می کنید.

کمک ها

لینگوگیم برای اینکه برخی از بازی ها ممکن است سخت باشد و رد شدن از آن ها برای شما کمی مشکل است و کمتر امتیاز از دست دهید و بتونید مرحله مورد نظر رو رد کنید، کمک هایی رو در برخی از بازی ها قرار داده است.

کمک های هر بازی در پایین صفحه هر بازی کاملا مشخص هستند و با کلیک روی هرکدام از کمک ها بلافاصه عمل می کند.

کمک نوشتن پاسخ در کادر

کمک مکالمه نوشتن پاسخ در کادر - لینگوگیم
کمک مکالمه نوشتن پاسخ در کادر - لینگوگیم

 

در بازی هایی که نیاز به نوشتن از طریق کیبورد دارید، این کمک وجود دارد. با کلیک روی دکمه این کمک، پاسخ و کلمه مورد نظر در کادر نوشته می شود و شما فقط باید دکمه ثبت رو بزنید.

کمک پر کردن جای خالی

کمک مکالمه پر کردن جای خالی - لینگوگیم
کمک مکالمه پر کردن جای خالی - لینگوگیم

 

این کمک در بازی هایی نمایش داده می شود که باید جای خالی را از طریق انتخاب کلمه پر کنید. وقتی روی دکمه این کمک کلیک می کنید، کلمه ای که باید برای جای خالی انتخاب کنید با رنگ متفاوت تری برای شما نمایش داده می شود و فقط کافی است که روی کلمه مشخص شده کلیک کنید.

کمک برگشت به بازی

کمک مکالمه برگشت به بازی - لینگوگیم
کمک مکالمه برگشت به بازی - لینگوگیم

 

همان طور که در توضیحات بازی ها گفته شد، اگر به سوالی پاسخ اشتباه بدهید باید بازی رو از اول شروع کنید، حتی اگر در سوال آخر بوده باشید. اما برای این مورد نیز راه حلی وجود داره و شما می تونید از طریق دکمه برگشت به بازی یک بار دیگر شانس خودتون رو برای انتخاب گزینه درست امتحان کنید و بازی رو ادامه بدید.

کمک رد شدن از مرحله

این کمک برای مراحل سخت وجود دارد که به دو صورت است.

رد شدن از مرحله مکالمه - لینگوگیم
رد شدن از مرحله مکالمه - لینگوگیم

 

یک حالت آن قبل از ورود به بازی است که برای مراحل 10 ، 11 و 12 نمایش داده می شود که با کلیک روی آن دیگر نیاز به بازی کردن، بازی های این مرحله ندارید و به راحتی به صورت کلی از مرحله مربوطه رد می شوید. (دقت کنید که در این حلت امتیاز آن را دریافت نمی کنید)

کمک رد شدن از بازی مکالمه - لینگوگیم
کمک رد شدن از بازی مکالمه - لینگوگیم

 

حالت دوم دررون بازی است و برای بازی هایی قرار دارد که نیاز به خواندن کلمه از طریق میکروفون دارید. این مورد رو به صورت کاملا رایگان و اختیاری در اختیار کسانی قرار دارد که نمیتونند به درستی کلمه رو در میکروفون بخوانند و یا میکروفون تلفن همراهشون مشکل داره.

 

در صورتی که این آموزش برای شما مفید بود و یا موردی درباره بخش آموزش مکالمه برای شما عزیزان مبهم است در قسمت نظرات همین مطلب به ما اعلام کنید.

 

آموزش سایر بخش های لینگوگیم

لینگوگیم یک اپلیکیشن چند منظوره با امکانات فراوان و هیجان انگیز است که یادگیری زبان رو براتون جذاب و سرگرم کننده می کنه، جهت آشنایی با سایر بخش های لینگوگیم و توضیح هر یک از بخش ها روی لینک زیر کلیک کنید و مقاله مربوطه رو مطالعه کنید تا بیشتر با لینگوگیم - بازی آموزش زبان انگلیسی آشنا بشید.

👈 آموزش تمام بخش های لینگوگیم - بازی آموزش زبان انگلیسی

لینگوگیم

لینگوگیم

لینگوگیم متفاوت ترین روش آموزش زبان انگلیسی با بازی و سرگرمی

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن کادرهای ستاره دار الزامی است.

سایر آموزش ها (تصادفی)

دیدن تمام آموزش ها

اشتراک لینگوگیم

برای استفاده از برخی از برخش های لینگوگیم که استفاده بسیار زیادی دارند باید اشتراک رو فعال کنید. نحوه فعال سازی اشتراک در لینگوگیم مثل سایر بخش های بسیار راحت است و می توان به صورت رایگان اون رو فعال کردن. با فعال کردن اشتراک بخش موسیقی، چت و وضعیت آنلاینی برای شما فعال میشه. برای آشنایی بیشتر و نحوه استفاده از بخش اشتراک لینگوگیم این مقاله رو تا پایان بخونید.

نحوه ثبت نام در لینگوگیم

ثبت نام در لینگوگیم به صورت کاملا رایگان است. به راحتی با چند کلیک می توانید در لینگوگیم ثبت نام کنید و از یادگیری زبان لذت ببرید.

راهنمای نصب صوت

با خوندن این مطلب می تونید مشکل پخش صوت، سرعت پخش صوت، تغییر لحجه، تغییر صدای گوینده صوت و تغییر جنسیت گوینده رو رفع کنید.

آموزش لغت

در این آموزش با ویژگی های قسمت آموزش لغت لینگوگیم و نحوه انجام بازی های آن آشنا خواهید شد.

لیست دوستان

شما می توانید در لینگوگیم برای خودتون لیست دوستان داشته باشید و با دوستان خود به صورت خصوصی چت کنید و یا حتی با اون ها به صورت دوستانه بازی دونفره انجام دهید.