تورنومنت

تورنومنت

یکی از قسمت های جذاب لینگوگیم که طرفداران خاص خودش رو داره بازی های تورنومنت هست. در این مقاله نحوه شرکت در تورنومنت و قوانین اون رو به شما آموزش میدیم.

پیش تر از این درباره بازی حذفی در اپلیکیشن لینگوگیم - بازی آموزش زبان انگلیسی صحبت کرده بودیم. بخش تورنومنت یک قسمت از بازی های حذفی است. بنابراین حتما مقاله مربوط به بازی های حذفی رو بخونید. در تورنومنت در یک بازه زمانی مشخص چند نفر با هم به رقابت می پردازند که این رقابت می تواند 2 نفره و یا حتی 4 نفره و بیشتر نیز باشد. سپس در نهایت افرادی که بیشترین امتیاز را در این بین کسب کرده اند، برنده نهایی تورنومنت می شوند و جوایز ویژه ای نیز دریافت می کنند.

بازی حذفی - لینگوگیم
بازی حذفی - لینگوگیم

 

بنابراین تورنومنت، مثل بازی حذفی است با این تفاوت که با یک سری بازی نتیجه نهایی مشخص نمی شود. بلکه باید چندین سری بازی انجام دهید و امتیازاتتون رو در بازه مشخص زیاد کنید تا جزو نفرات برتر جدول رده بندی قرار بگیرید.

 

تورنومنت کجاست؟

لیست بازی های تورنومنت - لینگوگیم
لیست بازی های تورنومنت - لینگوگیم

 

برای دیدن لیست بازی های تورنومنت باید وارد بخش بازی های حذفی بشید. بازی های تورنومنت در کنار اسمشون کلمه تورنومنت نوشته شده و شکلک های کاپ و مدال نیز در عنوان آن ها وجود دارد و به راحتی میتونید اون ها رو پیدا کنید. همچنین عکسی که در کنار بازی های تورنومنت است همپی به یک شکل است (به شکل چند دسته اسکناس است).

تورنومنت ها چه زمانی برگزار می شود؟

وقتی تورنومنتی برای برگزاری آماده شود از طریق بخش اطلاعیه، اطلاع رسانی می شود. همچنین میتونید وارد بخش جدول رده بندی شوید و سپس از میان زبانه ها، وارد بخش تورنومنت شوید. در این قسمت دکمه ای به شکل جعبه کادو وجود دارد که اطلاعات کامل درباره زمان برگزاری، قوانین، جوایز و ... تورنومنت در آن نوشته شده است.

نحوه شرکت در تورنومنت

شرایط و قوانین تورنومنت - لینگوگیم
شرایط و قوانین تورنومنت - لینگوگیم

 

نحوه شرکت در تورنومنت دقیقا مشابه شرکت در بازی های حذفی است که میتونید با کلیک روی لینک زیر توضیحات کامل اون رو بخونید.

نحوه شرکت در بازی های حذفی

نکته : وقتی روی یکی از بازی های تورنومنت کلیک می کنید، کادری باز می شود که اطلاعات بیشتری از تورنومنت و تعداد بازی هایی که  می توانید انجام دهید نوشته شده است. رنگ قسمت بالایی این کادر در تورنومنت با بازی های حذفی متفاوت تر است.

جزئیات تورنومنت - لینگوگیم
جزئیات تورنومنت - لینگوگیم

 

تعداد بازی ها

با توجه به اینکه زمان بازی تورنومنت در یک بازه مشخصی است و رقابت در آن بسیار بالا است. برای تعداد بازی که میتونید انجام بدید محدودیتی قرار داده شده است که تقریبا تعداد بازی ها برابر باشد و فردی که زمان بیشتری برای انجام بازی دارد به علت اینکه بازی بیشتری انجام داده، فاصله اش با سایرین زیاد نشود. تعداد بازی ها بر اساس روز مشخص می شود. برای مثال 15 بازی در روز که این تعداد ذر بخشی که قوانین مربوط به تورنومنت مورد نظر نوشته شده است، مشخص است. برای اطلاع از قوانین تورنومنت وارد بخش جدول رده بندی شوید و سپس از زبانه های موجود، گزینه تورنومنت رو انتخاب کنید و دکمه ای که به شکل جعبه کادو است را کلیک کنید.

نکته : البته برای کسانی که بخواهند بیشتر بازی کنند و امتیازهای عقب افتاده خودشون رو جبران کنند، قابلیت افزایش تعداد بازی قرار داده شده است. در صورتی که تعداد بازی های شما تمام شود، بعد از اینکه قصد این رو داشتید که در بازی جدیدی ثبت نام کنید، همانجا یک کادر برای شما باز می شود که میتونید به تعداد مورد نظرتون افزایش بازی رو فعال کنید. دقت کنید که افزایش بازی تورنومنت با افزایش بازی حذفی متفاوت است.

نحوه انجام بازی

نحوه انجام بازی های تورنومت مشابه با بازی های بخش بازی حذفی است که اطلاعات بیشتر در این رابطه رو میتونید با کلیک روی لینک پایین از مقاله مربوطه مطالعه کنید. البته معمولا تعداد بازیکنان شرکت کننده در بازی های تورنومنت 2 نفر است.

نحوه انجام بازی در بازی های حذفی

انواع بازی ها

بازی های موجود د تورنومنت نیز دقیقا مشابه با بازی های موجود در قسمت بازی های حذفی می باشد. برای اطلاع از انواع بازی ها و نحوه انجام هر بازی روی لینک زیر کلیک کنید.

انواع بازی های بازی حذفی

امتیاز و جوایز

هر بردی که در بازی های تورنومنت به دست می آورید 4 امتیاز برای شما در جدول رده بندی کلی و لیگ دارد که باعث افزایش سطح شما در لینگوگیم نیز می شود. اما علاوه بر این امتیاز دیگری برای هر جامی که در تورنومنت ها به دست می آورید در نظر گرفته شده است که جدول رده بندی تورنومنت و انتخاب نفرات برتر بر اساس این امتیاز می باشد. مقدار این امتیاز عموما در زیر عنوان هر بازی در قسمت لیست بازی های تورنومنت نوشته شده است. البته میتونید از قسمت قوانین تورنومنت نیز از این امتیاز اطلاع کسب کنید.

برای اطلاع از قوانین تورنومنت وارد بخش جدول رده بندی شوید و سپس از زبانه های موجود، گزینه تورنومنت رو انتخاب کنید و دکمه ای که به شکل جعبه کادو است را کلیک کنید.

جدول رده بندی تورنومنت

جدول رده بندی تورنومنت - لینگوگیم
جدول رده بندی تورنومنت - لینگوگیم

 

همانطور که در بخش امتیازات گفته شد، بر اساس جام هایی که در تورنومنت کسب می کنید رتبه شما در جدول رده بندی مشخص می شود. این امتیازات و جدول رده بندی از این جهت اهمیت دارد که به نفرات برتر جدول تورنومنت جوایز ویژه ای اهدا خواهد شد. برای اطلاع از جایزه ویژه تورنومنت و تعداد افرادی که این جوایز رو دریافت می کنند، قوانین مربوط به تورنومنت رو بخونید. البته افرادی که جوایز ویژه رو دریافت می کنند در جدول رده بندی با قرار گرفتن شکل کاپ در کنار اسمشون مشخص هستند.

برای اطلاع از قوانین تورنومنت وارد بخش جدول رده بندی شوید و سپس از زبانه های موجود، گزینه تورنومنت رو انتخاب کنید و دکمه ای که به شکل جعبه کادو است را کلیک کنید.

جهت آشنایی بیشتر با جداول رده بندی و لیگ های لینگوگیم مقاله جدول رده بندی و لیگ های رو مطالعه کنید.

👈 جدول رده بندی و لیگ ها

کمک ها

برای اینکه بتونید راحت تر بازی ها رو به پایان برسونید و یا امتیاز از دست ندهید، برای هر بازی بر اساس نوع بازی آن ها کمک هایی در پایین صفحه قرار داده شده است. دقت کنید که برای استفاده از کمک ها باید سکه یا الماس داشته باشید. برای اطلاع از نحوه عملکرد هر یک از کمک ها مقاله کمک های بازی ها رو بخونید.

نکته مهم : در برخی از تورنومنت ها ممکن است به دلایل مختلف کمک ها غیر فعال شود که وضعیت فعال بودن و یا غیرفعال بودن کمک ها در تورنومنت از قسمت قوانین مربوط به تورنومنت مشخص است.

برای اطلاع از قوانین تورنومنت وارد بخش جدول رده بندی شوید و سپس از زبانه های موجود، گزینه تورنومنت رو انتخاب کنید و دکمه ای که به شکل جعبه کادو است را کلیک کنید.

 

در صورتی که این آموزش برای شما مفید بود و یا موردی درباره بخش تورنومنت برای شما عزیزان مبهم است در قسمت نظرات همین مطلب به ما اعلام کنید.

 

آموزش سایر بخش های لینگوگیم

لینگوگیم یک اپلیکیشن چند منظوره با امکانات فراوان و هیجان انگیز است که یادگیری زبان رو براتون جذاب و سرگرم کننده می کنه، جهت آشنایی با سایر بخش های لینگوگیم و توضیح هر یک از بخش ها روی لینک زیر کلیک کنید و مقاله مربوطه رو مطالعه کنید تا بیشتر با لینگوگیم - بازی آموزش زبان انگلیسی آشنا بشید.

👈 آموزش تمام بخش های لینگوگیم - بازی آموزش زبان انگلیسی

لینگوگیم

لینگوگیم

لینگوگیم متفاوت ترین روش آموزش زبان انگلیسی با بازی و سرگرمی

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن کادرهای ستاره دار الزامی است.

سایر آموزش ها (تصادفی)

دیدن تمام آموزش ها

تنظیمات لینگوگیم

شما می توانید از طریق بخش تنظیمات لینگوگیم قسمت های مختلف برنامه رو متناسب با سلیقه خودتون تغییر بدید.

تغییر نوع سطح کاربری (VIP)

با تغییر نوع سطح کاربری (VIP) علاوه بر اینکه خودت رو با بقیه متمایز می کنی، بخش های مختلف برنامه برات فعال میشه و به راحتی میتونی بدون پرداخت ازشون استفاده کنی. علاوه بر اون تعداد بازی هات بیشتر میشه.

بازی دونفره

با بازی دونفره در مراحل و بازی های مختلف با دوستان خودت رقابت کن و هم هیجان رو تجربه کن و هم سطح اطلاعات خودت رو محط بزن

فروشگاه

تمام بخش های لینگوگیم به صورت رایگان فعال است و یا می توان آن ها را فعال کرد. اما لینگوگیم برای افرادی که می خواهند سریع تر به بخش های مختلف برنامه دست پیدا کنند و یا از امتیازات ویژه تری استفاده کنند بخش فروشگاه رو در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

لیست دوستان

شما می توانید در لینگوگیم برای خودتون لیست دوستان داشته باشید و با دوستان خود به صورت خصوصی چت کنید و یا حتی با اون ها به صورت دوستانه بازی دونفره انجام دهید.