بازی حذفی

بازی حذفی

با استفاده از بخش بازی حذفی در لینگوگیم به صورت همزمان با چندین نفر مسابقه بدید و به مرحله بعد سعود کنید و با بهترین ها بازی کنید و به کاپ های قهرمانیتون اضافه کنید.

همیشه رقابت و مسابقه با دیگران برای همه جذاب است. از طرفی وقتی با دیگران مسابقه می دهید و در امتحانی شرکت می کنید، بازخورد بهتری میتونید از خودتون داشته باشید و با انجام این کار سعی می کنید که خودتون رو همیشه در سطح بالایی نگه دارید. در بخش بازی دونفره توضیح دادیم که رقابت دونفره به چه صورت است و جذابیت های خودش را دارد. اما در بازی دونفره، بازی فقط یک مرحله و با یک نفر صورت می گیرد. اگر این بازی ها در یک بازه زمانی مشخص و به صورت مرحله ای صورت بگیرد جذابیت آن چند برابر می شود.

لینگوگیم - بازی آموزش زبان انگلیسی برای این منظور بازی های حذفی رو برای شما قرار داده است. در بازی حذفی چند نفر با هم به رقابت می پردازند که این رقابت می تواند 4 نفره و یا حتی 8 نفره و بیشتر نیز باشد.

بازی حذفی چیست؟

بازی حذفی - لینگوگیم
بازی حذفی - لینگوگیم

 

همان طور که از نام آن پیداست، بازی حذفی به بازی هایی گفته می شود که با یک باخت از مسابقات حذف می شوید. به این صورت که یک سری بازی ها انجام می شود و افرادی که برنده بازی می شوند به مرحله بعد سعود می کنند و افرادی که شکست می خورند از دور بازی ها حذف می شوند. بازی های حذفی در لینگوگیم نیز به همین صورت است. برای مثال بازی ها 4 نفره، 8 نفره، 16 نفره ئ 32 نفره هستند. به مثال زیر برای بازی های 8 نفره دقت کنید.

8 نفری که در بازی حضور دارند به صورت تصادفی در مقابل هم قرار می گیرند. یعنی هر دو نفر یک مسابقه رو برگزار می کنند. افرادی که بازی را می بازند از دور مسابقه حذف می شوند و 4 نفر باقی می مانند. 4 نفر باقی مانده نیز به صورت تصادفی در مقابل هم قرار می گیرند و یک بازی 2 نفره با یک دیگر انجام می دهند. پس از انجام بازی 2 نفر حذف شده و فقط 2 نفر باقی می ماند. 2 نفر باقی مانده در فینال با یکدیگر مسابقه می دهند و نفر برنده، برنده کلی این دور از مسابقه خواهد شد.

تصویر شماتیک یک بازی حذفی 8 نفره را می تونید در عکس زیر ببینید.

شماتیک بازی حذفی 8 نفره - لینگوگیم
شماتیک بازی حذفی 8 نفره - لینگوگیم

 

نکته : در قسمت بازی های حذفی برخی بازی های با ظاهر متفاوتت تری وجود دارند که در ابتدای نام آن ها کلمه تورنومنت نوشته شده است. این بازی ها وضعیت و ساختار متفاوت تری دارند که توضحات اون رو میتونید در مقاله مربوطه به تورنومنت مطالعه کنید.

👈 تورنومنت

 

نکته : در حال حاضر در بازی های حذفی لینگوگیم، در طول برگزاری مسابقه تا فینال بازی ها، فقط یک نوع بازی بر گزاری می شود. یعنی اگر وارد بازی حذفی معنی لغت 8 نفره شوید، تمام مسابقات تا فینال بازی معنی لغت خواهد بود.

تعداد بازی ها

به منظور اینکه بازی های تکراری صورت نگیرد و یا به علت اینکه شما زمان زیادی برای انجام بازی ندارید، ممکن است در مجموع برای افزایش امتیاز خود در جدول رده بندی از سایرین عقب بفتید، لینگوگیم محدودیتی را برای تعداد بازی ها در نظر گرفته است. البته تعداد بازی ها به قدری است که کم نباشد. همچنین امکان افزایش تعداد بازی برای افرادی که به هر دلیلی می خواهند بیشتر بازی کنند وجود دارد.

محدودیت بازی در بازی حذفی  دو حالت دارد:

 1. حالت کلی (مجموع) : تعداد کل بازی های حذفی شما در روز محاسبه می شود و نمی توانید بیش از آن بازی کنید.
 2. محدودیت بر اساس نوع بازی : در این حالت برای هر بازی محدودی وجود دارد و تنها می توانید به تعداد تعیین شده از هر نوع بازی را انجام دهید.

مثال: اگر محدودیت کلی 10 باشد و محدودیت هر بازی 3 باشد. وقتی شما 3 بازی از نوع معنی را انجام دادید. 7 بازی دیگر باقی مانده را نمی توانید از نوع معنی بازی کنید و باید از نوع های دیگر بازی را انجام بدید.

نکته: با کلیک روی هر بازی، تعداد کلی (مجموع) و تعداد بازی برای هر نوع بازی را می توانید مشاهده کنید.

برای اطلاع از نحوه افزایش بازی وارد بخش فروشگاه شوید و یا مقاله مربوط به توضیح قسمت فروشگاه لینگوگیم رو مطالعه کنید.

👈 فروشگاه

لیست بازی ها

لیست بازی های حذفی - لینگوگیم
لیست بازی های حذفی - لینگوگیم

 

وقتی وارد بخش بازی های حذفی می شوید به صورت پیش فرض لیست بازی های حذفی برای شما نمایش داده می شود. در این لیست انواع بازی های حذفی فعال برای شما نمایش داده می شود. دقت کنید که این لیست هر چند روز یکبار تغییر می کند و بازی های جدید به آن اضافه و یا از آن کم می شود. این تغییرات شامل نوع بازی و تعداد نفرات می باشد. مواردی که برای هر بازی در لیست مشخص هستند به شرح زیر می باشد.

جزئییات لیست بازی حذفی - لینگوگیم
جزئییات لیست بازی حذفی - لینگوگیم

 

 1. عنوان بازی حذفی (شامل نوع بازی و تعداد بازیکنان نیز می شود)
 2. تصویر بازی حذفی (متناسب با بازی)
 3. جایزه نفر اول
 4. تعداد بازیکنان بازی ( مثلا 4 نفره،8 نفره و ...)
 5. سطح کاربرانی که میتونند بازی رو انجام بدهد
 6. افراد باقی مانده برای تکمیل تا شروع بازی

سطح که در مورد شماره 5 توضیح داده شده، به این معنی است که این بازی رو فقط افرادی که دارای سطح مورد نظر هستند می بینند و می توانند بازی کنند. در برخ یموارد لینگوگیم برخی بازی ها رو فقط برای افرادی در سطح مشخص قرار می دهد.

توجه مهم : وقتی در یکی از بازی های حذفی شرکت می کنید تا زمانی که اون سری بازی به صورت کامل تمام نشده باشد، دیگر نمی توانید در همان نوع بازی حذفی شرکت کنید. بنابراین تا پایان اون بازیتون صبر کنید.

لینگوگیم برای اینکه حجم زیادی از اینترنت شما کم نشود به صورت خودکار صفحه رو رفرش نمی کند. بنابراین برای مثال برای اینکه از تغییرات بازی های حذفی و یا افراد باقی مانده برای تکمیل و شروع بازی مطلع شوید، کافی است قسمت لیست بازی ها رو به سمت پایین بکشید تا لیست بازی ها رفرش و تازه سازی شود. (وقتی صفحه را به سمت پایین بکشید یک فلش دایره ای شکل نمایش داده می شود)

رفرش لیست - لینگوگیم
رفرش لیست - لینگوگیم

 

نکته : برای جذابیت بصری در مسابقات از انیمیشن استفاده می شود. با توجه به اینکه زمان نقش مهمی در بازی های حذفی دارد، می توانید انیمیشن های بازی را غیر فعال کنید تا بازی رو سریع تر انجام دهید. برای این کار وارد بخش تنظیمات لینگوگیم شوید (در بالای صفحه نیز دکمه تنظیمات به شکل چرخ دنده وجود دارد). سپس تیک مربوط به انیمیشن بازی های حذفی رو غیر فعال کنید.

👈 تنظیمات

غیر فعال کردن انیمیشن بازی حذفی - لینگوگیم
غیر فعال کردن انیمیشن بازی حذفی - لینگوگیم

 

با توجه به اینکه فضای محدودی برای نمایش اطلاعات هر یک از بازی ها در لیست بازی ها وجود دارد، برای دریافت جزئییات بیشتر از هر بازی، کافی است روی همان بازی کلیک کنید. با کلیک روی هر بازی یک دیالوگ جدید نمایش داده می شود که اطلاعات کامل تری از بازی رو در اختیارتون قرار می دهد.

اطلاعات کامل بازی حذفی - لینگوگیم
اطلاعات کامل بازی حذفی - لینگوگیم

 

اطلاعات مهمی که در این صفحه میتونید مشاهده کنید تعداد بازی های باقی مانده برای بازی حذفی از نظر کلی و از نظر نوع بازی است. همچنین اگر برای یک سری از بازی  (بیشتر برای بازی با تعداد نفرات بالا وجود دارد) چندین نفر جایزه میگیرند (مثلا نفرات دوم و سوم) در این کادر به صورت کامل نوشته می شود.

نکته : در لیست بازی های حذفی برخی بازی های با ظاهر متفاوتت تری وجود دارند که در ابتدای نام آن ها کلمه تورنومنت نوشته شده است. این بازی ها وضعیت و ساختار متفاوت تری دارند که توضحات اون رو میتونید در مقاله مربوطه به تورنومنت مطالعه کنید.

👈 تورنومنت

لیست بازی های من

لیست بازی های حذفی من - لینگوگیم
لیست بازی های حذفی من - لینگوگیم

 

در قسمت بالای صفحه بازی های حذفی 2 عنوان دیده می شود. یکی لیست بازی های حذفی و دیگری بازی های حذفی من است. با کلیک روی هر یک از عنوان ها و یا کشیدن صفحه به سمت چپ و راست می تونید بین این عنوان ها جا به جا شوید. با توجه به اینکه تعداد بازی های لیست بازی حذفی زیاد هستند و ممکن است چند بازی فعال داشته باشید و یا بخواهید بازی هایی رو هم که تمام کرده اید داشته باشید، قسمت بازی های حذفی من برای شما در نظر گرفته شده است.

در قسمت بازی های حذفی من لیست بازی های در حال اجرا، در انتظار تمکیل و بازی های تمام شده شما وجود دارد. جهت راحت تر پیدا کردن هر یک از بازی ها در حالت های مختلف، رنگ متفاوتی برای وضعیت بازی ها در نظر گرفته شده است.

 • پس زمینه سبز پر رنگ (بازی در حال اجرا است)
 • پس زمینه سبز کم رنگ (بازی در حال تکمیل نفرات است)
 • پس زمینه آبی (بازی تمام و برنده فینال نیز مشخص شده است)
 • پس خاکستری (بازی رو باختید و از دو رمسابقه خارج شدید)

البته علاوه بر رنگ در کنار هر یک از بازی های وضعیت آن نوشته شده است. علاوه بر این هر بازی دارای یک شماره است که به راحتی از سایر بازی ها متمایز می شود. این شماره بازی از جهت دیگری نیز می تواند مهم باشد. اگر مشکلی در بازی مشاهده کردید می تونید شماره بازی را به بخش پشتیبانی درون برنامه اعلام کنید تا سریع تر کارشناسان لینگوگیم بتونند مشکل رو پیگیری کنند.

نکته : بازی هایی که تمام شده اند در کنار آن ها یک دکمه به شکل ضربدر وجود دارد که میتونید با کلیک کردن روی آن، بازی مربوطه رو از لیست حذف کنید.

نحوه شرکت در بازی حذفی

برای شرکت در بازی حذفی باید از لیست بازی های حذفی یکی از بازی ها رو کلیک کنید و سپس در کادر جدید که باز شد دکمه پیوستن رو بزنید. دقت کنید که برای برخی از بازی ها باید ورودی رو بدهید که روی دکمه پیوستن مشخص است. پس از اینکه روی دکمه پیوستن کلیک کردید باید منتظر شوید که نفرات لازم برای شروع بازی تکمیل شود. معمولا مدت زمان انتظار برای شروع بازی و تکمیل نفرات کم است اما اگر کمی طولانی شد نگران نباشید. بلافاصله پس از اینکه نفرات تکمیل شد برای شما نوتیفیکیشن (اعلان) ارسال می شود و به شما اطلاع داده خواهد شد.

نوتیفیکیشن (اعلان) بازی حذفی - لینگوگیم
نوتیفیکیشن (اعلان) بازی حذفی - لینگوگیم

 

اگر به هر علتی از حضور در یک بازی منصرف شدید و نفرات بازی هنوز تکمیل نشده بود، کافی است به قسمت بازی های حذفی من بروید و روی بازی مورد نظر کلیک کنید. با این کلیک یک پیغام نمایش داده می شود که اعلام می کند چند نتفر تا شروع بازی باقی مانده است.

انصراف از بازی حذفی - لینگوگیم
انصراف از بازی حذفی - لینگوگیم

 

نحوه انجام بازی

انجام بازی حذفی - لینگوگیم
انجام بازی حذفی - لینگوگیم

 

پس از اینکه نفرات لازم برای بازی حذفی تکمیل شد میتونید بازیتون رو انجام بدید. برای این کار وارد بخش بازی های حذفی من شوید و سپس روی بازی مورد نظر کلیک کنید. اکنون میبینید که سایر نفراتی که در بازی هستند نمایش داده می شود. همچنین مرحله ای از بازی که در آن هستید نوشته شده است. حریف شما نیز مشخص است. روی دکمه بازی کن کلیک کنید تا وارد بایز مربوطه شوید و مسابقه شروع شود.

در صفحه لیست بازی های هر بازی چندین مورد قابل مشاهده است. در بالای صفحه شماره بازی و نوع بازی نوشته شده است. در قسمت پایین تر آن لیست مراحل بازی (برای مثال مرحله یک چهارم) نوشته شده است که نتایج و امتیازهای کاربران نیز در آن مشخص است.

نکات مهم برای انجام بازی حذفی

 • مرحله یک چهارم به این معنی است که 4 بازی انجام می شود و از هر بازی یک نفر به مرحله بد سعود می کند.
 • دقت کنید که برای حفظ جذابیت بازی، امتیازی و زمانی که حریفتون از بازی به دست آورده نمایش داده نم یشود تا شما بازی خود را انجام دهید. بلافاصله پس از اینکه بازی خودتون رو انجام دادید و امتیاز شما ثبت شد امتیاز و نتیجه حریفتون نیز مشخص می شود. این مورد برای حریف شما هم وجود دارد.
 • سطح حریف شما در کنار نام آن و نوع سطح کاربری (VIP) با رنگ پس زمینه نام آن برای همه مشخص شده است.
 • در بالای هر مرحله یک زمان نوشته شده است که مشخص می کند فقط تا آن زمان فرصت دارید که بازی خودتون رو انجام دهید (15 دقیقه). در صورت یکه به هر علتی تا زمان تعیین شده بازی خود را انجام ندهید و یا حتی در حین انجام بازی باشید امتیاز شما ثبت نمی شود برای شما امتیاز صفر ثبت می شود.
 • اگر به هر علتی وقتی داری بازیت رو انجام میدی، از صفحه بازی خارج بشی، سیستم به صورت خودکار شما رو بلافاصله از بازی خارج می کنه و امتیازی رو که تا اون لحظه دریافت کرده بودی رو براتون ثبت می کنه.
 • اگر امتیاز یک بازی برابر باشید، بر اساس زمان ذخیره شده از بازی، نفر برنده انتخاب می شود. (دقت کنید که فردی که عدد بالاتری برای زمانش ثبت شده باشد به مرحله بعدی می رود، یعنی عدد نوشته شده زمان ذخیره شده می باشد، نه زمان سپری شده)
 • اگر زمان و امتیاز هردو بازیکن برابر باشید، سیستم به صورت تصادفی یک نفر را به عنوان برنده انتخاب می کند.
 • نمی توانید با چندین حساب در یک بازی حذفی شرکت کنید و سیستم به صورت خودکار و هوشمند شما رو شناساسیی می کند و از حضور شما در بازی جلوگیری می کند.
 • در بازی سعی شده تا حد امکان از تقلب ها جلوگیری بشه، اما اگر برای لینگوگیم اثبات بشه که تقلبی صورت گرفته لینگوگیم میتونه تمام امتیازات فرد رو پاک کنه و حتی حسابش رو تا مدتی معلق کنه.

انواع بازی ها

در بازی های حذفی تنوع بازی زیادی وجود دارد. سعی شده بازی هایی طراحی بشه که علاوه بر اینکه به یادگیری زبان شما کمک می کنه، از نظر جذابیت و سرگرمی نیز در سطح مناسبی باشد. در حال حاضر 8 نوع بازی در بازی حذفی طراحی شده است که به شرح زیر است.

نکته : مورد جذاب و مهمی که در تمام بازی های لینگوگیم است، این است که وقتی در هر بازی چه پاسخ درست را انتخاب کنید و یا غلط، جواب صحیح که لغت مربوطه می باشد برای شما نمایش به همراه معنی صوت یک لحظه نمایش داده می شود تا کلمه رو مرور کنید و یا بگیرید.

نمایش پاسخ - لینگوگیم
نمایش پاسخ - لینگوگیم

 

بازی حذف کلمه

بازی حذف کلمه - لینگوگیم
بازی حذف کلمه - لینگوگیم

 

در بازی حذف کلمه 9 معنی لغت به فارسی در یک کادر قرار گرفته شده است. سپس یک لغت انگلیسی که معنی آن در بین آن 9 لغت وجود دارد برای شما نمایش داده خواهد شد. شما باید معنی درست کلمه انگلیسی نمایش داده شده رو پیدا و روی آن کلیک کنید. در صورتی که معنی لغت رو به درستی انتخاب کرده باشید لغت از لیست حذف می شود و کار شما برای پیدا کردن معنی لغت های بعدی راحت تر می شود. در صورتیکه روی معنی اشتباهی کلیک کنید، معنی لغت از لیست حذف نمی شود و کلمه انگلیسی بعدی نمایش داده می شود.

هر پاسخ درست در این بازی یک امتیاز برای شما دارد. البته می تونید از کمک های بازی استفاده کنید تا بتوانید چندبار معنی لغت رو انتخاب کنید تا امتیاز کامل از مرحله رو بگیرید. برای آشنایی با کمک و راهنماها ، مقاله کمک های بازی رو بخونید. 

بازی حدس کلمه (hangman)

بازی حدس کلمه (هنگمن) - لینگوگیم
بازی حدس کلمه (هنگمن) - لینگوگیم

 

بازی حدس کلمه یا همان بازی هنگمن، یک بازی معروف جهانی است که باعث می شود دایره لغات شما بالا برود. برای انجام این بازی نیاز به دانش خاصی ندارد، نه تنها نیاز به دانستن معنی کلمه ندارید، بلکه حتی در اغلب موارد نیاز به دانستن خود کلمه انگلیسی هم ندارید. این بازی به این صورت است که یک لغت در نظر گرفته می شود. تعداد کارکتر های لغت برای شما مشخص می شود و فقط کافی است از کیبورد موجود در برنامه یک حرف انگلیسی رو انتخاب کنید. اگر حرف مورد نظر در لغت وجود داشته باشد، در جایگاه آن قرار می گیرد. بنابراین انقدر حروف رو می زنید تا کلمه کامل شود.

در این بازی برای هر لغت امکان 10 بار اشتباه زدن حروف برای شما در نظر گرفته شده است. در هر بازی حدس کلمه در بازی های حذفی 10 لغت نیز نمایش داده می شود که به این معنی است می توانید 10 امتیاز به دست آورید.

برای این بازی نیز کمک هایی نیز قرار داده شده است. برای آشنایی با کمک و راهنماها ، مقاله کمک های بازی رو بخونید. 

بازی حافظه

بازی حافظه - لینگوگیم
بازی حافظه - لینگوگیم

 

بازی حافظه هم یکی از بازی های معروف و جذاب جهانی است که به شکل های مختلف وجود دارد. احتما قبلا حتما این بازی را انجام داده اید. بازی حافظه در لینگوگیم به این صورت است که تعدادی کارت به صورت پشت نمایش داده می شود که پشت هر کارت لفت انگلیسی یا معنی لغت انگلیسی نوشته شده است. به صورت دقیق تر اگر بگوییم 9 لغت انتخاب می شود. 18 کارت وجود دارد که پشت 9 کارت لغت انگلیسی و پشت 9 کارت دیگر معنی آن لغت ها نوشته شده اند.

ما باید روی کارت های کلیک کنید تا پشت کارت چند ثانیه کوتاه برای شما نمایش داده شود، سپس لغت یا معنی که نمایش داده شده است را به خاظر بسپارید. هر گاه معنی یا لغت مربوط به اون کلمه رو پشت کارت دیگر دیدید، کافی است روی هردوی آن ها کلیک کنید. با این کار، هردو کار از صفحه حذف می شود.

نکته : هر کارت جفتی که اشتباه انتخاب کنین شامل یک امتیاز منفیه و هر کارت جفتی که درست انتخاب کنین 3 امتیاز مثبت میگیرین و در صورتی که امتیاز شما به منفی 15 برسه دیگه نمیتونی به بازی ادامه بدی و با امتیاز صفر (0) بازی رو ترک می کنی.

توجه : برای این بازی نیز یک راهنما مفید و کاربردی در نظر گرفته شده است که به کلیک روی اون برای چند ثانیه تمام کارت ها بر می گردد و می تونید تمام کارت ها در رو یک نگاه مشاهده کنید. جهت توضیحات بیشتر برای راهنمای بازی مقاله کمک های بازی رو بخونید. 

بازی مرتب سازی

بازی مرتب سازی - لینگوگیم
بازی مرتب سازی - لینگوگیم

 

در این بازی یک لغت انگلیس در نظر گرفته می شود که معنی آن برای شما نوشته می شود. سپس لغت انگلیس به صورت نامرتب نوشته می شود و حروف آن جابه جا شده است. شما باید به ترتیب روی حروف کلمه کلیک کنید تا به ترتیب در قسما پایین جایگذاری شود و کلمه اصلی نوشته شود. توجه کنید که اصلا فرصت اشتباه ندارید و با یک اشتباه امتیاز اون کلمه رو از دست میدید و لغت بعدی برای شما نمایش داده میشه. پس اگه مطمئن نیستی حتما از کمک ها استفاده کن. برای آشنایی با کمک و راهنماها ، مقاله کمک های بازی رو بخونید.

بازی املای کشیدنی

بازی املای کشیدنی - لینگوگیم
بازی املای کشیدنی - لینگوگیم

 

این بازی دقیقا مشابه بازی املای کشیدن کلمات چهار بخشی تو بازی های آموزش لغت می باشد. در این بازی صوت انگلیس کلمه براتون پخش میشه و شما از روی صوت باید متوجه بشید که کلمه چی هست. سپس باید کلمه رو که به دو بخش تقسیم شده به ترتیب و بخش به بخش به کادر پایین بکشید. املای کلمه در این بازی مهم است. دقت کنید که دو بخش گمراه کننده که املایی نزدیک به کلمه مورد نظر داره نیز جزو گزینه ها قرار داده شده و باید حواست باشه که اون ها توی کادر نکشی، چون با یک اشتباه امتیاز اون کلمه رو از دست میدی و لغت بعدی نمایش داده میشه.

البته جای نگرانی نیست، برای این بازی نیز راهنما و کمک در نظر گرفته شده تا امتیاز از دست ندی و یا سریع تر به جواب برسی و بتونی حریفت رو شکست بدی، برای آشنایی با کمک و راهنماهای این بازی ، مقاله کمک های بازی رو بخونید.

بازی معنی لغت

بازی معنی لغت - لینگوگیم
بازی معنی لغت - لینگوگیم

 

بازی معنی لغت نیز مشابه همان بازی معنی لغت چهار گزینه ای در قسمت آموزش لغت می باشد. در این بازی یک لغت انگلیس نوشته می شود و در زیر اون 4 گزینه نمایش داده میشه که یکی از گزینه ها معنی آن لغت است. شما باید از گزینه های موجود معنی درست لغت رو پیدا کنید. این بازی نیز دارای کمک هایی است که توضیحات تکمیلی تر رو میتونید از مقاله کمک های بازی رو بخونید.

بازی لغت همراه با تصویر

بازی معنی لغت همراه با تصویر - لینگوگیم
بازی معنی لغت همراه با تصویر - لینگوگیم

 

بازی لغت همراه با تصویر در بازی های حذفی مشابه بازی تصویر چهارگزینه ای در بخش آموزش لغت است. د راین بازی معنی فارسی کلمه به همراه تصویر مرتبط با آن برای شما نمایش داده می شود. سپس 4 گزینه در زیر آن که کلمه انگلیسی هستند نمایش داده می شود. یکی از این کلمات مربوط به تصویر و معنی فارسی نوشته شده می باشد. شما باید از میان 4 گزینه، پاسخ درست رو انتخاب کنید. در تمام بازی های لینگوگیم راهنما و کمک قرار داده شده است، برای آشنایی با کمک و راهنماهای این بازی ، مقاله کمک های بازی رو بخونید.

نکته: تصویری که میبینی مرتبط با مثال انگلیسی اون کلمه در بخش کتابخانه هست.

بازی صوت

بازی صوت - لینگوگیم
بازی صوت - لینگوگیم

 

بازی صوت نیز همان بازی صوت چهار گزینه ای در قسمت آموزش لغت است. در این بازی صوت انگلیسی یک لغت برای شما پخش می شود و شما از روی صوت باید حدس بزنید و متوجه شوید که کدام کلمه است. سپس 4 گزینه که معنی های فارسی می باشند در زیر آن نمایش داده می شود که یکی از آن ها معنی لغتی است که صوت ان پخش شد. شما باید پاسخ درست رو از میان 4 گزینه انتخاب کنید. در این بازی نیز مانند سایر بازی ها کمک هایی در نظر گرفته شده است، برای آشنایی با کمک و راهنماها ، مقاله کمک های بازی رو بخونید.

توجه: در صورتی که صوت برای شما پخش نمی شود، مطلب راهنمای نصب صوت رو بخونید.

امتیاز و جوایز

هر برد که در بازی های حذفی به دست می آورید 4 امتیاز برای شما دارد. یعنی پس از هر بازی که ببرید 4 امتیاز دریافت می کنید. این امتیاز در تمام مراحل بازی حذفی به شما داده می شود. یعنی چه در مرحله یک هشتم باشید و یا فینال، با برد 4 امتیاز میگیرید. اما جایزه بازی حذفی فقط به نفرات برتری که در همان بازی اعلام شده داده می شود. نفر اول به صورت حتمی جایزه میگیرد و سایر نفرات بستگی به تعداد بازیکنانی که در بازی مربوطه شرکت می کنند دارد.

جایزه نفرات به صورت خودکار پس از اعلام نتیجه نهایی بازی حذفی پس از برگزاری فینال به حساب کاربران مربوطه اعمال می شود.

جدول رده بندی بازی های حذفی

جدول رده بندی بازی های حذفی - لینگوگیم
جدول رده بندی بازی های حذفی - لینگوگیم

 

بر اساس تعداد کاپ های قهرمانی (برد در فینال) که در بازی های حذفی دریافت می کنید در جدول رده بندی که مختص بازی های حذفی است، کاربران رده بندی می شوند.

جهت آشنایی بیشتر با جداول رده بندی و لیگ های لینگوگیم مقاله جدول رده بندی و لیگ های رو مطالعه کنید.

👈 جدول رده بندی و لیگ ها

کمک ها

برای اینکه بتونید راحت تر بازی ها رو به پایان برسونید و یا امتیاز از دست ندهید، برای هر بازی بر اساس نوع بازی آن ها کمک هایی در پایین صفحه قرار داده شده است. دقت کنید که برای استفاده از کمک ها باید سکه یا الماس داشته باشید. برای اطلاع از نحوه عملکرد هر یک از کمک ها مقاله کمک های بازی ها رو بخونید.

 

در صورتی که این آموزش برای شما مفید بود و یا موردی درباره بخش بازی های حذفی برای شما عزیزان مبهم است در قسمت نظرات همین مطلب به ما اعلام کنید.

 

آموزش سایر بخش های لینگوگیم

لینگوگیم یک اپلیکیشن چند منظوره با امکانات فراوان و هیجان انگیز است که یادگیری زبان رو براتون جذاب و سرگرم کننده می کنه، جهت آشنایی با سایر بخش های لینگوگیم و توضیح هر یک از بخش ها روی لینک زیر کلیک کنید و مقاله مربوطه رو مطالعه کنید تا بیشتر با لینگوگیم - بازی آموزش زبان انگلیسی آشنا بشید.

👈 آموزش تمام بخش های لینگوگیم - بازی آموزش زبان انگلیسی

لینگوگیم

لینگوگیم

لینگوگیم متفاوت ترین روش آموزش زبان انگلیسی با بازی و سرگرمی

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن کادرهای ستاره دار الزامی است.

سایر آموزش ها (تصادفی)

دیدن تمام آموزش ها

نحوه ثبت نام در لینگوگیم

ثبت نام در لینگوگیم به صورت کاملا رایگان است. به راحتی با چند کلیک می توانید در لینگوگیم ثبت نام کنید و از یادگیری زبان لذت ببرید.

تنظیمات لینگوگیم

شما می توانید از طریق بخش تنظیمات لینگوگیم قسمت های مختلف برنامه رو متناسب با سلیقه خودتون تغییر بدید.

تغییر نوع سطح کاربری (VIP)

با تغییر نوع سطح کاربری (VIP) علاوه بر اینکه خودت رو با بقیه متمایز می کنی، بخش های مختلف برنامه برات فعال میشه و به راحتی میتونی بدون پرداخت ازشون استفاده کنی. علاوه بر اون تعداد بازی هات بیشتر میشه.

آموزش گرامر

لینگوگیم علاوه بر آموزش لغت و مکالمه، آموزش گرامر رو هم در خود گنجانده است. مباحث مختلفی همراه با مثال و نکته ها در بخش آموزش گرامر لینگوگیم وجود دارد.

آموزش مکالمه

لینگوگیم علاوه بر آموزش لغت و گرامر، یک بخش ویژه برای آموزش مکالمه دارد که علاوه بر آموزش به صورت نکته و مثال، دارای بازی هیا مرحله ای جذاب است که باعث می شود مبحث مربوطه رو به صورت سرگرم کننده ای یاد بگیرید.