راهنمای نصب صوت

راهنمای نصب صوت

با خوندن این مطلب می تونید مشکل پخش صوت، سرعت پخش صوت، تغییر لحجه، تغییر صدای گوینده صوت و تغییر جنسیت گوینده رو رفع کنید.

در برخی از مراحل و بازی های لینگوگیم - بازی آموزش زبان انگلیسی صوت انگلیسی کلمه پخش می شود و برخی بازی ها نیز به طور کلی از صوت استفاده می کنند و حتما باید صوت فعال باشد. صوت اصلی بازی های لینگوگیم با استفاده از سیستم TTS گوشی کاربران پخش می شود. بنابراین در صورتی که صوت براتون پخش نمیشه باید تنظیماتی رو در گوشی خودتون انجام بدید که در ادامه این مطلب توضیح خواهیم داد.

نکته: صوت روان (خوانش توسط انسان) و غیرسیستمی (TTS) برای کلمات نیز در لینگوگیم وجود دارد. برای این منظور باید وارد بخش کتابخانه شوید.

راهنمای نصب صوت

 

انتخاب برنامه صوت

لینگوگیم - تنظیمات صوت
لینگوگیم - تنظیمات صوت

 

راهنمای نصب صوت درون برنامه نیز وجود دارد. برای مطالعه راهنمای نصب صوت در لینگوگیم، در صفحه اصلی روی تنظیمات کلیک کنید و سپس وارد بخش نصب صوت شوید.

👈 تنظیمات

در صورتی که قبلا برنامه پخش صوتی روی تلفن همراه شما نصب شده است، به صورت پیش فرض برنامه درست کار می کند. اما اگر با وجود نصب بودن برنامه همچنین مشکل داشتید. وارد بخش تنظیمات درون برنامه شوید و دکمه انتخاب صوت رو بزنید. با کلیک روی این دکمه لیست برنامه های پخش صوت برای شما نمایش داده می شود. حالا می توانید یکی از برنامه ها رو انتخاب کنید.

لینگوگیم - انتخاب برنامه صوت
لینگوگیم - انتخاب برنامه صوت

 

توجه: بهتر است پس از انتخاب برنامه گزینه همیشه یا always رو انتخاب کنید.

نکته: در بخش تنظیمات لینگوگیم، دکمه تست صوت نیز برای اطمینان از درست انجام دادن تنظیمات برای شما قرار داده شد است. کافی است روی دکمه مورد نظر کلیک کنید. سپس کلمه welcome to lingogame برای شما خوانده می شود.

نصب صوت

اما اگر برنامه ای رو از قبل برای پخش صوت در تلفن همراه نصب نداشتید و یا هنگامی که روی دکمه انتخاب صوت کلیک کردید، برنامه ای برای شما نمایش داده نشد، باید خودتون یک برنامه رو برای پخش صوت نصب کنید. برای این منظور کافی است از بخش تنظیمات لینگوگیم دکمه نصب صوت رو کلیک کنید. با کلیک کردن روی این دکمه لیستی از برنامه هایی که می توانید با آن ها اپلیکیشن رو نصب کنید برای شما نمایش داده می شود. (مثل گوگل پلی استور، کافه بازار، مایکت، چهارخونه و...) یکی از برنامه ها رو به دلخواه انتخاب کنید. (بهتر است گزینه فقط یک بار یا just once رو انتخاب کنید)

لینگوگیم - نصب صوت
لینگوگیم - نصب صوت

 

با باز شدن برنامه مورد نظر لیستی از انواع برنامه های پخش صوت برای شما نمایش داده می شوند. یکی از برنامه ها رو نصب کنید. (پیشنهاد ما برنامه google است)

لینگوگیم - نصب برنامه پخش صوت
لینگوگیم - نصب برنامه پخش صوت

 

پس از اینکه برنامه به طور کامل نصب شد. مراحل انتخاب صوت رو که در بالا توضیح داده شده است رو انجام دهید. (دقت کنید که از لیست، برنامه ای که نصب کردید رو انتخاب کنید)

نصب دستی صوت

در صورتی که تمام مراحل نصب صوت رو انجام دادید اما می خواستید جنسیت گوینده، سرعت پخش صوت رو تغییر دهید یا لحجه صوت برای شما تغییر پیدا نمی کرد و یا پخش نمی شد و مشکلات مشابه این رو داشتید، باید به صورت دستی از طریق تنظیمات تلفن همراه خود این موارد رو حل کنید. برای این منظور مراحل زیر ور انجام دهید.

توجه: در صورتی که مسیرهای زیر برای تلفن همراه شما متفاوت بود، به بخش پشتیبانی برنامه پیام دهید و مدل تلفن همراه خودتون رو اعلام کنید تا کارشناسان لینگوگیم شما رو راهنمایی کنند.

1- وارد بخش تنظیمات (setting) تلفن همراه خودتون بشید.

نکته: در صورتی که بخش تنظیمات تلفن همراه شما جستجو (دکمه زره بین) دارد. می توانید عبارت گفتار به نوشتار (text to speech) رو تایپ کنید تا سریع به بخش مربوطه بروید.

2- اکنون وارد بخش دسترسی ها (accessibility) شوید. (در صورتی که پیدا نکردید یکی از گزینه های زیر رو انجام دهید)

  • در صورتی که این گزینه رو پیدا نکردید وارد گزینه تنظیمات پیشرفته (advanced setting) شوید
  • در برخی از تلفن های همراه وارد بخش مدیریت عمومی (general management) شوید.

نکته: در برخی از تلفن های همراه باید گزینه صفحه خوان (screen reader) و سپس تنظیمات (setting) رو بزنید.

3- سپس گزینه نوشتار به گفتار (text to speech) را انتخاب کنید. (ممکن است یک یا چند کلمه بیشتر هم داشته باشد برای مثال خروجی گفتار به نوشتار (text to speech output) )

4- در این قسمت بر اساس نسخه اندروید و تلفن همراه شما گزینه های متفاوتی وجود دارد. برای مثال از بخش سرعت گفتار (speech rate) سرعث خوانش صوت رو تنظیم کنید.

لینگوگیم - تنظیم صوت
لینگوگیم - تنظیم صوت

 

5- حال گزینه نصب داده های صوتی (install voice data) را بزنید.

لینگوگیم - نصب دستی صوت
لینگوگیم - نصب دستی صوت

 

6- اکنون زبان مورد نظر خودتون (english) رو انتخاب و نصب کنید. معمولا در کنار آن دکمه ای به صورت فلش رو به پایین وجود دارد که زبان را دانلود می کند.

لینگوگیم - نصب صوت
لینگوگیم - نصب صوت

 

نکته: united state لحجه آمریکایی و united kingdome لحجه انگلیسی می باشد.

نکته2: ممکن است از یک زبان و لحجه چندین مورد برای نصب وجود داشته باشد. تفاوت آن ها در جنسیت و صدای گوینده می باشد.

انتخاب لحجه صوت

برای تغییر لحجه صوت، وارد بش تنظیمات لینگوگیم شوید و سپس از قسمت لحجه صوت و میکروفون یکی از لحجه های آمریکایی و انگلیسی رو کلیک کنید. توجه کنید که هر لحجه ای رو که انتخاب کنید، در مراحل مکالمه که نیاز به خواندن جمله هستید، باید با همان لحجه صحبت کنید.

توجه: در صورتیکه لحجه را تغییر دادید ولی لحجه پخش صوت تغییر نکرد و یا اصلا صوت پخش نمی شد (پس از تغییر لحجه حتما دکمه تست صوت رو بزنید تا وضعیت رو بررسی کنید)، به این معنی است که لحجه مورد نظر در تلفن همراه شما وجود ندارد. برای نصب لحجه مورد نظرتون مراحل زیر رو انجام دهید.

1- مراحل نصب دستی صوت که در بالا توضیح داده شده است تا مرحله 4 رو طی کنید.

2- در این قسمت گزینه ای تحت عنوان موتور ترجیحی (preferred engine) وجود دارد. در برخی از تلفن های همراه ممکن است اسم برنامه ای که برای صوت نصب کردید وجود داشته باشد. (برای مثال pico tts، google text to speech engine و ...) روی آن کلیک کنید.

3- روی گزینه بالا کلیک کنید. اگر وارد بخش جدید نشدید یا به صفحه دیگری که با توضیحات مرتبط نیست منتقل شدید، به جای کلیک روی آن، روی آیکون چرخ دنده (در برخی تلفن های همراه دایره است) در کنار آن کلیک کنید.

4- حال گزینه نصب داده های صوتی (install voice data) را بزنید.

5- از لیست موجود لحجه مورد نظر رو انتخاب و دانلود و نصب کنید. (معمولا در کنار آن دکمه ای به صورت فلش رو به پایین وجود دارد که زبان را دانلود می کند.)

 

در صورتی که این آموزش برای شما مفید بود و یا مورد جدیدی در رابطه با نصب صوت رو میدونید که در آموزش وجود ندارد حتما با نوشتن نظر با ما به اشتراک بگذارید.

 

آموزش سایر بخش های لینگوگیم

لینگوگیم یک اپلیکیشن چند منظوره با امکانات فراوان و هیجان انگیز است که یادگیری زبان رو براتون جذاب و سرگرم کننده می کنه، جهت آشنایی با سایر بخش های لینگوگیم و توضیح هر یک از بخش ها روی لینک زیر کلیک کنید و مقاله مربوطه رو مطالعه کنید تا بیشتر با لینگوگیم - بازی آموزش زبان انگلیسی آشنا بشید.

👈 آموزش تمام بخش های لینگوگیم - بازی آموزش زبان انگلیسی

لینگوگیم

لینگوگیم

لینگوگیم متفاوت ترین روش آموزش زبان انگلیسی با بازی و سرگرمی

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن کادرهای ستاره دار الزامی است.

سایر آموزش ها (تصادفی)

دیدن تمام آموزش ها

تنظیمات لینگوگیم

شما می توانید از طریق بخش تنظیمات لینگوگیم قسمت های مختلف برنامه رو متناسب با سلیقه خودتون تغییر بدید.

بازی حذفی

با استفاده از بخش بازی حذفی در لینگوگیم به صورت همزمان با چندین نفر مسابقه بدید و به مرحله بعد سعود کنید و با بهترین ها بازی کنید و به کاپ های قهرمانیتون اضافه کنید.

شتابدهنده چیست

با فعال کردن شتابدهنده به راحتی می توانید مقدار جایزه سکه ای که در بازی ها به دست می آورید را چند برابر کنید.

آواتارها

به راحتی و با چند کلیک برای خودت میتونی آواتار بسازی و توی عکس پروفایل خودت قرار بدی. میتونی چشم، لب، مو، ریش، روسری، عینک، کلاه برای آواتارت انتخاب کنی و یک تصویر خاص از خودت بسازی

تورنومنت

یکی از قسمت های جذاب لینگوگیم که طرفداران خاص خودش رو داره بازی های تورنومنت هست. در این مقاله نحوه شرکت در تورنومنت و قوانین اون رو به شما آموزش میدیم.