کتابخانه

کتابخانه

با استفاده از بخش کتابخانه محتوای کامل کتاب ها رو در اختیار داشته باشید. کتاب هایی همچون 4000 لغت ضروری و 504 و ... در کتابخانه لینگوگیم موجود هستند.

لینگوگیم - بازی آموزش زبان انگلیسی از منابع معتبری برای آموزش زبان انگلیسی استفاده می کند. شما علاوه بر اینکه می توانید از متدها، روش های نوین،جذاب و هیجان انگیز لینگوگیم برای یادگیری زبان استفاده کنید، قادر خواهید بود که به صورت یک کتاب از آن نیز استفاده کنید. بخش کتابخانه لینگوگیم به همین منظور طراحی شده است. لینگوگیم منابعی که استفاده می کند را بع اضافه سایر کتاب های دیگر که کاربردی هستند را در بخش کتابخانه خود قرار داده است.

کتابخانه - لینگوگیم
کتابخانه - لینگوگیم

 

آشنایی با کتابخانه لینگوگیم

کتابخانه

لیست کتاب های کتابخانه - لینگوگیم
لیست کتاب های کتابخانه - لینگوگیم

 

وقتی وارد صفحه اصلی کتابخانه لینگوگیم می شوید، لیست کتاب های موجود در کتابخانه لینگوگیم رو مشاهده می کنید. برای دیدن جزئیات موجود در هر کتاب باید روی آن ها کلیک کنید. با کلیک کردن روی هر کتاب منوی کوچکی باز می شود که شامل 3 گزینه است.

 1. درباره کتاب : با کلیک روی این دکمه توضیح کوتاهی درباره کتاب مربوطه و اطلاعات موجود در ان برای شما نمایش داده می شود.
 2. لیست کامل لغات : با کلیک روی این گزینه لیست کامل لغات موجودر کتاب برای شما نمایش داده می شود. (توضیحات بیشتر در ادامه همین مقاله)
 3.  داستان ها : در این بخش داستان های موجود در کتاب برای شما نمایش داده خواهند شد. (توضیحات بیشتر در ادامه همین مقاله)
منوی کتاب های کتابخانه - لینگوگیم
منوی کتاب های کتابخانه - لینگوگیم

 

همان طور که مشاهده می کنید کتاب های در دسته های مختلف دسته بندی شده اند که برای دیدن لیست کامل کتاب های می توانید لیست دسته بندی کتاب ها را به سمت چپ یا راست اسکرول کنید تا سایر کتاب های آن دسته بندی را مشاهده کنید.

نکته : با توجه به اینکه آموزش در قالب بازی به صورت رایگان در برنامه وجود دارد، برای اینکه بتوانید کتاب مورد نظر رو داشته باشید باید اون رو فعال کنید. توجه کنید که کتاب هایی که در کنار اسم اون ها علامت VIP وجود دارد، به این معنی است که اگر VIP رو فعال کنید، لیست لغات آن کتاب نیز برای شما فعال خواهد شد. (حتما روی علامت VIP کنار اسم کتاب کلیک کنید و توضیحات را بخوانید)

کتاب های موجود در کتابخانه

در حال حاضر چندین کتاب معتبر و پر کاربرد در بخش کتابخانه لینگوگیم وجود دارد.

توجه : فعال کردن کتاب های کتابخانه، ارتباطی با فعال کردن کتاب ها در بازی مرحله ای آموزش لغت ندارد و فقط برای بخش هایی مثل لیست لغات، نمایش پاسخ، پاسخ های اشتباه، کلمات نشان شده و ... استفاده می شود که اطلاعات کامل لغت را نشان می دهد.

1- 4000 لغت ضروری (Essential English Words 4000)

یکی از کامل ترین و معتبر ترین مجموعه کتاب هایی که برای یادگیری لغات زبان انگلیسی در دنیا وجود دارد و بسیار پر کاربرد است کتاب 4000 لغت ضروری یا همان 4000 Essential English Words می باشد. این مجموعه شامل 6 کتاب می باشد که در 6 سطح مختلف تهیه شده است. این کتاب از سطح مقدامتی تا پیشرفته را پوشش می دهد و از آن می توان به عنوان یکی از منابع مفید برای یادگیری زبان انگلیسی یاد کرد.

هر جلد از این کتاب شامل 600 کلمه می باشد. در این کتاب 180 داستان انگلیسی به همراه صوت و معنی نیز موجود است.

توجه: در حال حاضر در بازی دونفره و بازی حذفی از لغات این کتاب استفاده شده است.

2- 504 لغت ضروری

یکی دیگر از کتاب های شناخته شده که مورد توجه بسیاری از جمله دانشجویان است کتاب Absolutely Essential Words 504 است که به نام 504 واژه کاملا ضروری زبان انگلیسی شناخته می شود. کتاب 504 به خاطر جمع آوری پر کاربردترین و متداول ترین لغات زبان انگلیسی همواره مورد استفاه قرار می گیرد. لغات موجود در این کتاب از کتاب ها، مجلات، فیلم ها، مکالمات روزمره و ... انتخاب شده اند.

در این کتاب 42 داستان انگلیسی به همراه صوت و معنی نیز موجود است.

3- 1100 واژه که باید بدانید (1100 Words You Need to Know)

مطالعه زبان انگلیسی در سراسر جهان گسترش یافته است و دانش آموزان دبیرستانی و دانشگاهی در همه جا متوجه شده اند که تسلط بر زبان به داشتن واژگان جامع بستگی دارد. این فقط همان چیزی است که کتاب 1100 Words You Need to Know در پنج نسخه قبلی ارائه کرده است و در نسخه ششم ادامه دارد.
لینگوگیم از جدیدترین نسخه منتشر شده کتاب استفاده کرده است.

در ویرایش آخر کتاب 1100 لغت، 46 هفته وجود دارد که هر هفته شامل 4 روز می باشد که هر روز آن 5 لغت را پوشش می دهد. البته 2 هفته دیگر نیز به عنوان Bonus نیز وجود دارد که لینگوگیم آن ها رو هم برای شما فراهم کرده است.

مثال های نوشته شده برای هر لغت از رمان های معروف، نمایشنامه ها، شعرها، سرمقاله های روزنامه ها و برنامه های تلویزیونی انتخاب شده اند.

4-  400 واژه ضروری آزمون تافل (400-Must-Have-Words-for-the-TOEFL)

کتاب 400 must have words for the toefl  به طور خاص برای دانش آموزان ESL که برای شرکت در آزمون TOEFL آماده می شوند طراحی شده است و دارای واژگان به روز شده است که اغلب در امتحان دیده می شود. این کتاب توسط Steven J. Matthiesen نوشته و تالیف و توسط انتشارات بزرگ BARRONS چاپ و منتشر شده است. دارای 500 لغت با معنی فارسی، معنی انگلیسی، 1000 مثال با معنی و نقش دستوری واژگان میباشد. 

5-  لغات ضروری آزمون تافل ویرایش هفتم (Essential Words for the TOEFL)

کتاب  Must Have Words for the TOEFL  400   شامل واژه های ضروری انگلیسی جهت کسب نمره قبولی در آزمون تافل است. کتاب 400 واژه ضروری تافل برای مطالعات شخصی و بدون معلم طراحی شده است. زبان آموزان می توانند با مطالعه این کتاب پیش از شرکت در کلاسهای آمادگی آزمون تافل به صورت چشمگیری اطلاعات خود را در زمینه لغت بهبود بخشند.

6-  600 لغت ضروری برای آیلتس  (Essential Words For the IELTS)

کتاب Essential Words For the IELTS کتابی برای تقویت و آموزش کلمات مخصوص آزمون آیلتس است که همه شما با این کتاب آشنایی دارید.

7-  3500 لغت ضروری GRE

کتاب  3500 Essential Words For The GRE مناسب برای آزمون های بین المللی است. موارد موجود در این کتاب شامل لیست کامل لغات به همراه معنی، تا 2 مثال انگلیسی برا هر لغت، نقش دستوری لغت، توضیح انگلیسی درباره لغت و نکات گرامری مربوط به لغت می باشد.

 

لیست لغات

لیست لغات - لینگوگیم
لیست لغات - لینگوگیم

 

بخش لیست لغات، همانطور که از نام آن پیداست، شامل لیست کامل لغات آن کتاب است. د راین قسمت در نگاه اول تصویر مربوط به لغت، عنوان انگلیسی لغت و معنی لغت مشخص است. جهت مراجعه مجدد شما به لغتی که قبلا خوانده اید و یا گزارش مشکلات احتمالی در ترجمه یا لغات عددی نیز در کنار هر لغت قرار داده شده است که مختص همان لغت است. کلیک روی هر لغت به صفحه نمایش لغت به همراه جزئییات بیشتر منتقل می شوید.

جستجوی لغات

جستجوی لغات - لینگوگیم
جستجوی لغات - لینگوگیم

 

برای یافتن لغت به راحتی می توانید از طریق نوشتن قسمتی از آن لغت و یا حتی کد آن لغت اقدام کنید. برای همین منظور در صفحه لیست لغات دکمه زره بین در بالای صفحه رو بزنید. سپس در کادر مربوطه حداقل 2 کارکتر از لغت انگلیسی یا حتی معنی فارسی اون رو تایپ کنید تا تمام موارد مشابه برای شما لیست شوند.

نمایش لغت همراه با جزئییات کامل

نمایش لغت همراه با جزئییات - لینگوگیم
نمایش لغت همراه با جزئییات - لینگوگیم

 

با کلیک روی هر یک از لغات در صفحه لیست لغات به صفحه نمایش جزئییات لغت منتقل می شوید. در این صفحه اطلاعات کاملی درباره لغت برای شما نمایش داده می شود و کنترل زیادی برای مطالعه لغت ها دارید.

اطلاعاتی که برای هر لغت در این صفحه موجود است :

 • تصویر لغت
 • کد لغت
 • فونتیک
 • نوع لغت (فعل، صفت، و ...)
 • مثال انگلیسی با لغت به همراه معنی (این مورد برای کتاب 504، 3 تا است)
 • توضیح انگلیسی درباره لغت
 • پخش صوت به صورت خودکار
 • پخش صوت غیر سیستمی و روان و دقیق
 • نشان کردن لغت
 • رفتن به لغت بعدی و قبلی
 • تایمر برای رفتن خودکار به لغت بعدی
 • توضیحات اضافی (شامل نکات گرامری و ...) (در تصویر به صورت تستی مشخص است)
 • مترادف ها (در تصویر به صورت تستی مشخص است، سمت راست کلمه انگلیسی و سمت چپ معنی آن است)
 • متضاد ها (در تصویر به صورت تستی مشخص است، سمت راست کلمه انگلیسی و سمت چپ معنی آن است)

نکته : تصاویر استفاده شده برای هر لغت از کتاب اصلی گرفته شده است که متناسب با مثالی است که برای آن لغت نوشته شده و لینگوگیم هیچگونه دخل و تصرفی در آن ندارد.

صوت غیر سیستمی و روان چیست؟

به صورت پیش فرض در بازی ها و مراحل از صوت سیستیم استفاده می شود که توسط ربات خوانده می شود. این مورد نیز در تلفن همراه کاربران و توسط خود آن ها به صورت دلخواه نصب می شود. جهت آشنایی با نحوه نصب آن نیز میتونید مقاله نحوه نصب صوت رو مطالعه کنید.

اما صوت روان و غیر سیستیم صوتی است که توسط انسان خوانده شده و با دقت کامل کلمات در آن ادا می شود. این صوت توسط یک فرد مسلط به زبان انگلیسی خوانده می شود و حتی متن مثال ها و توضیح انگلیس درباره لغت را نیز می خواند.

تایمر برای رفتن خودکار به لغت بعدی

لینگوگیم برای اینکه شما بتوانید لغات را هرچه ساده تر مطالعه کنید ابزارهای متعددی براتون د رنظر گرفته است. یکی از این ابزارها تایمر رفتن خودکار به کلمه بعدی است. فرض کنید که میخواهید لغات را به ترتیب مطالعه کنید و نمی خواهید هربار برای رفتن به کلمه بعدی کلیک کنید و یادست شما بند است و نمی توانید این کار را انجام دهید. برای این منظور کافی است دکمه پخش که در بالای صفحه سمت راست قرار دارد را کلیک کنید.

تایمر خودکار - لینگوگیم
تایمر خودکار - لینگوگیم

 

به صورت پیش فرض هر 10 ثانیه به کلمه بعدی می رود که می توانید مقدار آن را تغییر دهید. برای این منظور دکمه چرخ دهنده در بالای صفحه را کلیک کنید و سپس به قسمت آموزش لغت در تنظیمات بروید. عدد زمان انتظار را متناسب با زمن دلخواه خودتان تغییر دهید. همچنین می توانید تیک گزینه جلوگیری از خاموش شدن صفحه را بزنید تا در حین مطالعه صفحه تلفن همراه شما خاموش نشود. (عموما وقتی مدتی به صفحه تلفن همراه دست نزنید صفحه تلفنتون خاموش می شود)

👈 تنظیمات

همچنین وقتی لغتی نمایش داده می شود صوت سیستمی آن به صورت خودکار پخش می شود. از طریق گزینه های موجود در این بخش تنظیمات نیز میتونید آن را به حالت صوت غیر سیستمی تغییر دهید. برای این منظور گزینه های پخش صوت به صورت روان (غیر سیستمی) و پخش صوت به صورت خودکار را فعال کنید.

داستان ها

لیست داستان ها - لینگوگیم
لیست داستان ها - لینگوگیم

 

بر اساس کتاب مربوطه، با تعدادی از لغات یک داستان نوشت شده است. برای مثال در کتاب 4000 لغت ضروری زبان انگلیسی با هر 20 لغت یک داستان نوشته شده است. در قسمت داستان ها لیست تمام داستان های کتاب مربوطه به همراه معنی و صوت روان و غیر سیستمی آن موجود است. هر داستان نیز یک تصویر مرتبط دارد. در قسمت لیست داستان ها نیز مانند لیست لغات قابلیت جستجو در بین داستان ها بر اساس عنوان فارسی و انگلیسی داستان ها موجود است.

محتوای داستان

محتوای داستان - لینگوگیم
محتوای داستان - لینگوگیم

 

وقتی روی هر یک از داستان ها کلیک کنید وارد صفحه محتوای داستان می شوید که میبینید تصویر بزرگتر داستان به همراه متن کامل داستان موجود است. در لینگوگیم سعی شده است که برای راحتی شما عزیزان متن داستان را به چند بخش تقسیم کنیم که بتوانید بهتر معنی ها را داشته باشید. همچنین کلمات اصلی که هدف از داستان آموزش آن است و در لیست لغات وجود دارد با رنگ متفاوت تری مشخص شده اند که می توانید روی آن ها کلیک کنید تا معنی و سایر توضیحات آن را ببینید.

نمایش جزئییات لغت با کلیک روی لغت - لینگوگیم
نمایش جزئییات لغت با کلیک روی لغت - لینگوگیم

 

در پایین صفحه نیز یک دکمه پخش قرار داده شده است که صوت کامل داستان به صورت کاملا روان و دقیق توسط یک انسان خوانده می شود. صوت این داستان بسیار روان و توسط یک فرد مسلط به زبان انگلیسی خوانده می شود.

علاوه بر این در بالای صفحه دکمه ای وجود دارد که می توانید انتخاب کنید متن داستان به چه شکلی نمایش داده شود. حالت های نمایش متن داستان به صورت زیر می باشد:

نمایش فقط انگلیسی داستان - لینگوگیم
نمایش فقط انگلیسی داستان - لینگوگیم

 

 • نمایش انگلیسی و فارسی
 • فقط انگلیسی
 • فقط فارسی

کلمات نشان شده

لغات نشان شده - لینگوگیم
لغات نشان شده - لینگوگیم

 

در صفحه اصلی کتابخانه در بالای لیست کتاب ها دکمه کلمات نشان شده وجود دارد که به شکل یک ستاره طلایی رنگ است. در قسمت های مختلف برنامه که لغت ها آموزش داده می شوند (مثل آموزش اولیه لغات در آموزش لغت، نمایش جزئیات لغت در لیست لغات و ...) دکمه به شکل ستاره وجود دارد که با کلیک کردن روی آن، لغت مورد نظر وارد بخش کلمات نشان شده می شود. با این کار می توانید کلماتی را که برایتان به هر دلیلی مهم هستند علامت گذاری کنید تا بعدا هرچه سریع تر به آن ها دستیابی پیدا کنید.

برای خروج یک کلمه از حالت نشان شده کافی است دوباره روی دکمه ستاره آن کلیک کنید و یا در صفحه کلمات نشان شده روی کلمه مورد نظر انگشت خود را چند ثانیه نگه دارید.

 

در صورتی که این آموزش برای شما مفید بود و یا موردی درباره بخش کتابخانه برای شما عزیزان مبهم است در قسمت نظرات همین مطلب به ما اعلام کنید.

 

آموزش سایر بخش های لینگوگیم

لینگوگیم یک اپلیکیشن چند منظوره با امکانات فراوان و هیجان انگیز است که یادگیری زبان رو براتون جذاب و سرگرم کننده می کنه، جهت آشنایی با سایر بخش های لینگوگیم و توضیح هر یک از بخش ها روی لینک زیر کلیک کنید و مقاله مربوطه رو مطالعه کنید تا بیشتر با لینگوگیم - بازی آموزش زبان انگلیسی آشنا بشید.

👈 آموزش تمام بخش های لینگوگیم - بازی آموزش زبان انگلیسی

لینگوگیم

لینگوگیم

لینگوگیم متفاوت ترین روش آموزش زبان انگلیسی با بازی و سرگرمی

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن کادرهای ستاره دار الزامی است.

سایر آموزش ها (تصادفی)

دیدن تمام آموزش ها

دستاوردها

با ثبت رکورد های مختلف در لینگوگیم میتونی دستاوردهای خودت رو تکمیل کنی و با تکمیل اون جایزه های ویژه ای هم دریافت کنی و به بقیه نشون بدی چقدر قوی هستی

لیست دوستان

شما می توانید در لینگوگیم برای خودتون لیست دوستان داشته باشید و با دوستان خود به صورت خصوصی چت کنید و یا حتی با اون ها به صورت دوستانه بازی دونفره انجام دهید.

تغییر نوع سطح کاربری (VIP)

با تغییر نوع سطح کاربری (VIP) علاوه بر اینکه خودت رو با بقیه متمایز می کنی، بخش های مختلف برنامه برات فعال میشه و به راحتی میتونی بدون پرداخت ازشون استفاده کنی. علاوه بر اون تعداد بازی هات بیشتر میشه.

راه ها و نحوه پرداخت در لینگوگیم

اگه برای پرداخت در بخش فروشگاه مشکل دارید و یا نمی تونید خریدتون رو تکمیل کنید. حتما این مطلب رو بخونید تا مشکلتون حل بشه.

شتابدهنده چیست

با فعال کردن شتابدهنده به راحتی می توانید مقدار جایزه سکه ای که در بازی ها به دست می آورید را چند برابر کنید.