تنظیمات لینگوگیم

تنظیمات لینگوگیم

شما می توانید از طریق بخش تنظیمات لینگوگیم قسمت های مختلف برنامه رو متناسب با سلیقه خودتون تغییر بدید.

اپلیکیشن لینگوگیم - بازی آموزش زبان انگلیسی احترام زیادی برای کاربران و نظراتشان قائل است و به همین جهت بخ شهای مختلفی رو برای ارتباط مستقیم با کاربران در برنامه در نظر گرفته است.  در همین راستا برای اینکه بتواند سلایق مختلف و نیازهای مختلف کاربران رو پوشش بده، یک بخش تنظیمات در برنامه ایجاد کرده است که هر کاربر می تواند با توجه به نیاز و سلیقه خود بخش های مختلف برنامه رو تنظیم کند. برای آشنایی با بخش تنظیمات و نحوه تنظیم بخش ها یمختلف لینگوگیم این مقاله را تا انتها بخوانید.

تنظیمات لینگوگیم

دکمه تنظیمات - لینگوگیم
دکمه تنظیمات - لینگوگیم

 

رفتن به بخش تنظیمات لینگوگیم و تغییر آن بسیار ساده و راحت می باشد و در زیر هر مورد یک توضیح کوتاه جهت راهنمایی کاربران نوشته شده است. برای رفتن به تظنیمات لینگوگیم در صفحه اصلی در قسمت پایین صفحه روی گزینه تنظیمات کلیک کنید.

البته در بخش های مختلف برنامه مثل بازی هی حذفی، نمایش آموزش لغت و ... دکمه رفتن به تنظیمات وجود دارد و از اونجا هم می تونید وارد قسمت تنظیمات لینگوگیم شوید.

طرح برنامه (حالت شب و روز)

حالت شب یا دارک مود - لینگوگیم
حالت شب یا دارک مود - لینگوگیم

 

همان طور که میدونید در نسخه های آخر اندروید، قابلیتی با عنوان حالت شب یا دارک مود (Dark Mode) اضافه شده است. همان طور که از اسم آن پیداست، این حالت مناسب برای شب است. در حالت دارک مود، رنگ برنامه ها به سمت مشکلی و تیره تغییر رنگ می دهد که باعث می شود نور صفحه نمایش زیاد نباشد و چشم شما در شب اذیت نشود. لینگوگیم نیز در جهت احترام به کاربران و حفظ سلامتی چشم اون ها، این قابلیت رو در برنامه خودش گنجانده است.

این بخش از تنظیمات دارای 3 حالت است:

حالت های طرح شب و روز - لینگوگیم
حالت های طرح شب و روز - لینگوگیم

 

 • حالت شب (Dark mode) : وقتی این گزینه رو فعال کنید، تمام قسمت های برنامه به حالت تیره و شب در می آید. حتی اگر وضعیت دستگاه شما روی حالت دارک نباشد، همچنان لینگوگیم در حالت شب قرار دارد.
 • حالت روز (Light mode) : با فعال کردن این گزینه، تمام قسمت های برنامه در حالت روشن قرار می گیرد. حتی اگر وضعیت تلفن همراه شما در حالت شب یا دارک باشد، باز هم لینگوگیم در حالت روشن می ماند.
 • متناسب با وضعیت دستگاه : اگر این گزینه را فعال کرده باشید، لینگوگیم به صورت خودکار از وضعیت تلفن همراه شما پیروی می کند، یعنی اگر تلفن همراه یا دستگاه اندرویدی شما در حالت شب باشد، لینگوگیم نیز در حالت شب می رود و اگر دستگاه شما در حالت روز باشد، لینگوگیم به حالت روز می رود.

صداهای برنامه

صدا های برنامه - لینگوگیم
صدا های برنامه - لینگوگیم

 

در قسمت های مختلف برنامه صداهایی جهت جذاب کردن بازی ها و استفاده از برنامه قرار داده شده است. از جمله این صداها، می توان به صدای کلیک روی دکمه ها اشاره کرد. این بخش از تنظیمات دارای 2 گزینه می باشد.

 • پخش صدای دکمه ها : در حالت عادی وقتی روی دکمه ها کلیک می کنید، یک صدای کوتاه پخش می شود که مشخص می کند شما روی دکمه ای کلیک کرده اید. اگر این گزینه را غیر فعال کنید، وقتی روی دکمه ها کلیک می کنید صدایی پخش نمی شود.
 • پخش صدای پاسخ درست یا غلط به سوالات : وقتی در بازی های لینگوگیم به یک سوال پاسخ درست می دهید یک صدا به معنی اینکه پاسخ شما درست است پخش می شود و برای پاسخ غلط نیز یک صدای دیگر پخش می شود. اگر دوست ندارید این صداها پخش شود، می توانید تیک این گزینه را غیر فال کنید.

انیمیشن ها

انیمیشن های بازی - لینگوگیم
انیمیشن های بازی - لینگوگیم

 

با توجه به ماهیت برنامه که آموزش زبان انگلیسی از طریق بازی و سرگرمی است، سعی شده است در بازی ها از انیمیشن های کوتاهی جهت جذابیت و هیجان ظاهری استفاده شود. شما می توانید پخش این انیمیشن ها را فعال یا غیر فعال کنید.

نکته : اگر سرعت تلفن همراه شما پایین است، پیشنهاد می کنیم انیمیشن ها رو غیر فعال کنید. همچنین برای سرعت بخشیدن به بازی ها نیز می توانید انیمیشن ها رو غیر فعال کنید. مخصوصا برای بازی هایی که زمان در آن ها مهم است.

گزینه های موجود در بخش تنظیمات انیمیشن:

 • انیمیشن املای کشیدنی : در صورتی که در نمایش کلمات بازی املای کشیدنی مشکل دارید، این گزینه را غیرفعال کنید.
 • انیمیشن بازی های حذفی : انیمیشن مربوط به نمایش سوالات در بازی های حذفی (مناسب برای افرادی که سرعت نمایش انیمیشن در تلفن همراه آن ها پایین است)
 • انیمیشن بازی های مرحله ای (آموزش لغت) : انیمیشن مربوط به بازی های مرحله ای (آموزش لغت)
 • انیمیشن بازی های مرحله ای (آموزش مکالمه) : انیمیشن مربوط به بازی های مرحله ای (آموزش مکالمه)

آموزش مکالمه

تنظیمات مکالمه - لینگوگیم
تنظیمات مکالمه - لینگوگیم

 

در بازی های مکالمه به جهت اهمیت نحوه بیان، برای صوت های جملات از صوت روان و غیر سیستمی استفده شده است. یعنی صوت توسط یک فرد که مسلط به زبان انگلیسی است خوانده می شود و ربات نیست. شما می توانید از تنظیمات این قسمت سرعت خوانش صوت های بخش آموزش مکالمه رو تنظیم کنید. همچنین وقتی در بازی های مرحله ای مکالمه به کی سوال پاسخ درست می دهیید برای اینکه سوال بعدی به شما نمایش داده شود باید روی دکمه بعدی کلیک کنید. می توانید کلیک روی این دکمه را نیز تنظیم کنید.

گزینه های تنظیمات مکالمه :

 • سرعت پخش صوت : از این بخش می تونید سرعت پخش صوت برای مراحلی مربوط به بازی مکالمه را تنظیم کنید. صوت در حال عادی، با سرعت اصلی پخش می شود، در صورتی که می خواهید با سرعت تعیین شده شما پخش شود، انگشتتون رو (در بازی مکالمه) روی دکمه پخش صوت نگه دارید.
 • تست سرعت صوت : با کلیک روی این دکمه می تونید به صورت تستی ببینید که سرعتی که تنظیم کردید چگونه است. (یک بار صوت با سرعت تنظیم شده شماخوانده می شود)
 • رفتن خودکار به سوال بعدی : در حالت پیش فرض پس از پاسخ به هر سوال در بازی های مرحله ای آموزش مکالمه باید روی دکمه بعدی کلیک کنید تا سوال بعدی برای شما نمایش داده شود. با فعال کردن این گزینه بعد یک وقفه کوتاه به صورت خودکار سوال بعدی برای شما نمایش داده شد.(به عبارتی به صورت خودکار روی دکمه بعدی کلیک می شود)

آموزش لغت

تنظیمات آموزش لغت - لینگوگیم
تنظیمات آموزش لغت - لینگوگیم

 

تنظیمات این قسمت مربوط به آموزش لغت در بخش کتابخانه لینگوگیم می باشد. یعنی وقتی در صفحه نمایش لغت همراه با جزئییات کامل هستید. ویژگی جذابی که در این بخش برای شما قرار داده شده است این است که می تونید تنظیم کنید لغت های به صورت خودکار بعداز چند ثانیه به لغت بعدی برود و نیاز نباشد شما روی دکمه بعدی کلیک کنید.

👈 تایمر برای رفتن خودکار به لغت بعدی

 • زمان انتظار : مدت زمان انتظار (به ثانیه) برای تغییر لغت (رفتن به لغت بعدی) در بخش کتابخانه و نمایش تک لغت به همراه مثال، توضیح انگلیسی، فونتیک و ...
 • پخش صوت به صورت سیستمی یا روان : هنگام نمایش لغت، صوت لغت پخش می شود. از طریق این گزینه ها می تونید تعیین کنید که صوت سیستمی پخش شود یا صوت روان و غیر سیستمی پخش شود. همچنین با کلیک روی کلمات انگلیسی صوت غیر سیستمی پخش خواهد شد. (حتی اگر صوت روان را انتخاب کرده باشید)
 • پخش صوت به صورت خودکار : با فعال کردن این گزینه، همراه با نمایش لغت، صوت روان (غیر سیستمی) آن نیز به صورت خودکار پخش خواهد شد. (مناسب برای حالت پخش صوت به صورت روان (غیر سیستمی))
 • جلوگیری از خاموش شدن صفحه : وقتی لغت ها رودر حالت تایمر دار مطالعه می کنید روی صفحه گوشی، کلیکی انجام نمی دهید، بعد از چند دقیقه یا چند ثانیه (با توجه به نوع تنظیمی که برای تلفن همراه خودتون کردید) صفحه تلفن همراه شما قفل و خاموش می شود. با فعال کردن این گزینه از خاموش شدن صفحه تلفن همراهتون در این صفحه جلوگیری می کنید. مناسب برای وقتی که تایمر آموزش لغت را روشن کرده اید و نمی خواهید که صفحه گوشی قفل یا خاموش شود.

لهجه و میکروفون

تنظیمات لحجه و صوت - لینگوگیم
تنظیمات لحجه و صوت - لینگوگیم

 

همان طور که می دانید دز قسمت هایی از برنامه از صوت سیستمی استفاده می شود که توسط ربات خوانده می شود. این کار برای این است که کمت راز حجم اینترنت شما برای پخش صوت استفاده شود. نصب صوت سیستمی بر عهده کاربر است و انتخاب ربات و ... آن نیز توسط خود کاربر انجام می گیرد. جهت راهنمایی های بیشتر درباره نحوه نصب صوت، روی لینک زیر کلیک کنید.

👈 راهنمای نصب صوت

از طریق تنظیمات این بخش می تونید لهجه خوانش صوت را تغییر دهید. 2 لهجه قابل انتخاب است:

 1. امریکن - US (آمریکایی)
 2. بریتیش - UK (انگلیسی)

نکته مهم : پس از تغییر لهجه، حتما دکمه تست صوت را بزنید تا مطمئن شوید که لهجه تغییر کرده است. در صورتی که تغییری ایجاد نشد و یا صوت پخش نشد، به این معنی است که لهجه مورد در نصب نشده است، می تونید از طریق راهنمای نصب دستی صوت، لهجه مورد نظر رو نصب انتخاب کنید. توجه فرمایید که هر لهجه ای را که انتخاب کنید، در مراحل مکالمه که نیاز به خواندن جمله هستید، باید با همان لهجه صحبت کنید. همچنین پس از تغییر لهجه و کلیک روی دکمه تست، چند ثانیه صبر کنید تا عملیات آماده سازی صورت بگیرد و صوت پخش شود.

نصب صوت

برای مطالعه تنظیمات نصب صوت و توضیحات تکمیلی تر در این باره روی لینک زیر کلیک کنید.

👈 راهنمای نصب صوت

چت گروهی (عمومی)

تنظیمات چت گروهی (عمومی) - لینگوگیم
تنظیمات چت گروهی (عمومی) - لینگوگیم

 

در صفحه اصلی، در کنار دکمه چت گروهی (عمومی)، عددی نمایش داده می شود که نشان دهنده تعداد پیام های جدید و خوانده نشده توسط شما است. با استفاده از این قسمت می توانید تعیین کنید که این اعداد شامل کدام چت ها باشد. جهت آشنایی بیشتر با بخش چت در لینگوگیم روی لینک یر کلیک کنید.

👈 چت

گزینه های مربوط به تنظیمات چت گروهی (عمومی)

 • چت عمومی (متفرقه) : با فعال کردن این گزینه تعداد پیام های خوانده نشده چت عمومی (آزاد) با سایر چت های انتخابی جمع می شود.
 • چت انگلیسی : با فعال کردن این گزینه تعداد پیام های خوانده نشده چت انگلیسی با سایر چت های انتخابی جمع می شود.
 • چت آموزشی : با فعال کردن این گزینه تعداد پیام های خوانده نشده چت آموزشی با سایر چت های انتخابی جمع می شود.
 • چت مدیران : با فعال کردن این گزینه تعداد پیام های خوانده نشده چت مدیران با سایر چت های انتخابی جمع می شود.

فونت و فاصله دکمه ها

تنظیمات فونت و فاصله دکمه ها - لینگوگیم
تنظیمات فونت و فاصله دکمه ها - لینگوگیم

 

در برخی از مراحل مثل بازی مرتب سازی، املای تایپ کلمه، املاس حدس کلمه و ... با توجه به اینکه کادر هایی جهت قرار گرفتن حروف برای شما نمایش داده می شود، به همین دلیل فضای بین حروف زیاد می شود. به همین دلیل ممکن است برای نمایش در تلفن های همراهی که دارای صفحه نمایش کوچکی هستند، دچار مشکل شود. همچنین ممکن است اندازه فونت ها برای شما کوچک باشد. به همین منظور این بخش رو برای تنظیم فونت و فاصله دکمه ها برای شما قرار دادیم.

تنظیمات فونت و فاصله دکمه ها
تنظیمات فونت و فاصله دکمه ها

با استفاده از تنظیمات این بخش به راحتی می تونید اندازه فوت حروف رو کن و یا زیاد کنید و یا فاصله ای که بین حروف وجود دارد را تغییر دهید. به جهت تنظیمات اختصاصی تر، تنظیمات را بر اساس تعداد حروف کلمه تنظیم شده است تا به هبهترین نتیجه برای نمایش برسید.

نوتیفیکیشن ها (اعلان ها)

نوتیفیکیشن ها (اعلان ها) - لینگوگیم
نوتیفیکیشن ها (اعلان ها) - لینگوگیم

 

همان طور که میدانید در بسیاری از بخش های لینگوگیم، نوتیفیکیشن (اعلان) هایی جهت اطلاع کاربران ارسال می شود. در صورت یکه مایل به دریافت این اعلان ها نیستید به راحتی با یک کلیک می تونید دریافت این نوتیفیکیشن ها رو غیر فعال کنید.

 • نمایش اعلان دوستان : این گزینه تنها برای اعلان های مربوط به دوستان (مانند: درخواست های دوستی، پیام های خصوصی)  می باشد در اعلان های شروع بازی حذفی و دونفره تاثیری ندارد.
 • نمایش اعلان بازی دونفره : اعلان های شروع بازی دو نفره، درخواس بازی، پذیرفته شدن درخواست بازی، نوبت بازی شما و ...
 • نمایش اعلان بازی حذفی : اعلان شروع بازی حذفی یا تورنومنت ، شروع دور جدید از بازی، تکمیل نفرات و ...
 • نمایش اعلان چت گروهی (عمومی و متفرقه) : تک تک پیام هایی که در چت گروهی (عمومی) ارسال می شود به صورت اعلان در نوتیفیکشین نمایش داده می شود.
 • نمایش اعلان چت آموزشی : تک تک پیام هایی که در چت آموزشی ارسال می شود به صورت اعلان در نوتیفیکشین نمایش داده می شود.
 • نمایش اعلان چت انگلیسی : تک تک پیام هایی که در چت انگلیسی ارسال می شود به صورت اعلان در نوتیفیکشین نمایش داده می شود.
 • نمایش اعلان چت مدیران : تک تک پیام هایی که در چت مدیران ارسال می شود به صورت اعلان در نوتیفیکشین نمایش داده می شود.
 • پخش صدای اعلان چت : وقتی نوتیفیکیشن یا اعلانی دریافت می کنید یه صدایی همراه با ان پخش می شود، از طریق این گزینه می توانید پخش صدای آن را فعال یا غیر فعال کنید. دقت کنید که این مورد فقط برای اعلان های چت گروهی می باشد.

توجه : در صورتی که برای دریافت اعلان مشکل دارید و اعلان ها رو دریافت نمی کنید. روی دکمه راهنمای دریافت اعلان کلیک کنید.

حافظه

تنظیمات حافظه - لینگوگیم
تنظیمات حافظه - لینگوگیم

 

لبینگوگیم برای اینکه کمتر از حجم اینترنت شما استفاده بشه، برخی از اطلاعات را در تلفن همراه شما ذخیره می کنه تا در مراجعه دوباره دیگه نیاز به دانلود اون ها نباشه، از جمله این بخش میشه به عکس آواتار کاربران و پیام های صوتی اشاره کرد. شما از طریق این بخش می تونید حجم اشغال شده رو مشاهده و اطلاعات رو حذف کنید.

گزینه های موجود در بخش تنظیمات حافظه لینگوگیم :

 • حذف کش برنامه (حافظه موقت) : اطلاعاتی مانند تصویر آواتار در حافظه موقت ذخیره می شوند تا در مراجعات بعدی از اینترنت استفاده نشود. با کلیک روی این گزینه تمام این اطلاعات پاک شده و در مراجعه بعدی دوباره دانلود می شود.
 • حذف پیام های صوتی (چت گروهی) : پیام های صوتی که در چت عمومی دانلود می کنید در حافظه داخلی تلفن همراه شما ذخیره می شود. با کلیک روی این گزینه تمام پیام های صوتی ذخیره شده حذف می شوند و برای گوش دادن به او ها باید دوباره دانلود کنید.

توجه : برای اینکه به بخش تنظیمات لینگوگیم در تلفن همراه برید که میتونید از طریق اون قسمت برنامه رو حذف کنید، یا دیتا برنامه رو پاک کنید ( باعث خروج حساب شما از لینگوگیم می شود)، دسترسی های لینگوگیم رو ببینید و تغییر دهید، به راحتی می تونید با یک کلیک از بخش تنظیمات داخلی خود لینگوگیم، وارد اون قسمت بشید. برای این منظور وارد بخش تنظیمات خود لینگوگیم بشید و سپس 2 راه پیش رو دارید:

 1. در بالای صفحه روی دکمه چرخ دنده کلیک کنید.
 2. به انتهای صفحه بروید و روی دکمه مشاهده برنامه در تنظیمات سیستم کلیک کنید.

 

در صورتی که این آموزش برای شما مفید بود و یا موردی درباره بخش تنظیمات در لینگوگیم برای شما عزیزان مبهم است در قسمت نظرات همین مطلب به ما اعلام کنید.

 

آموزش سایر بخش های لینگوگیم

لینگوگیم یک اپلیکیشن چند منظوره با امکانات فراوان و هیجان انگیز است که یادگیری زبان رو براتون جذاب و سرگرم کننده می کنه، جهت آشنایی با سایر بخش های لینگوگیم و توضیح هر یک از بخش ها روی لینک زیر کلیک کنید و مقاله مربوطه رو مطالعه کنید تا بیشتر با لینگوگیم - بازی آموزش زبان انگلیسی آشنا بشید.

👈 آموزش تمام بخش های لینگوگیم - بازی آموزش زبان انگلیسی

لینگوگیم

لینگوگیم

لینگوگیم متفاوت ترین روش آموزش زبان انگلیسی با بازی و سرگرمی

پروانه
پروانه
۱۷ خرداد , ۱۴۰۲

دست شما درد نکنه برنامتون عالیه😍😍😍😍😘😘

لینگوگیم - بازی آموزش زبان انگلیسی
لینگوگیم
۱۷ خرداد , ۱۴۰۲

سلام دوست عزیز
خیلی ممنون از لطف شما. امیدواریم سهم بزرگی در یادگیری شما داشته باشیم.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. پر کردن کادرهای ستاره دار الزامی است.

سایر آموزش ها (تصادفی)

دیدن تمام آموزش ها

موسیقی

یکی از راه های یادگیری زبان و تقویت مهارت شنیداری، گوش دادن به موسیقی و یا دیدن فیلم است. لینگوگیم برای این مورد هم بخشی رو برای شما عزیزان در نظر گرفته است. با استفاده از بخش موسیقی می توانید علاوه بر گوش دادن به موزیک ها، معنی اون ها رو هم ببینید و مهارت شنیداری خودتون رو تقویت کنید.

چت در لینگوگیم

در لینگوگیم علاوه بر بازی و یادگیری زبان میتونی با دوستانت به صورت خصوصی و گروهی چت کنی و توی چالش های چت های آموزشی و انگلیسی شرکت کنی و جایزه بگیری.

آواتارها

به راحتی و با چند کلیک برای خودت میتونی آواتار بسازی و توی عکس پروفایل خودت قرار بدی. میتونی چشم، لب، مو، ریش، روسری، عینک، کلاه برای آواتارت انتخاب کنی و یک تصویر خاص از خودت بسازی

سطح بندی کاربران (لول بندی)

در لینگوگیم تمام کاربران دارای سطح هستند که همیشه در کنار اسم اون ها مشخص است و نشون میده اون کاربر چقدر قوی و حتی قدیمی تر است. جهت آشنایی با نحوه سطح بندی کاربران این مقاله رو بخونید.

بازی دونفره

با بازی دونفره در مراحل و بازی های مختلف با دوستان خودت رقابت کن و هم هیجان رو تجربه کن و هم سطح اطلاعات خودت رو محط بزن